به آتش کشیده شدن دومین صندوق رای ‌گیری در آمریکا

© REUTERS / Mike Blakeبه آتش کشیده شدن دومین صندوق رای ‌گیری در آمریکا
به آتش کشیده شدن دومین صندوق رای ‌گیری در آمریکا - اسپوتنیک ایران
Telegram
مردی در بوستون آمریکا به اتهام استفاده از وسیله آتش زا برای آتش زدن صندوق رای دستگیر شد، مقامات دولتی خواستار امنیت بیشتر جعبه های رای شده اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از راشاتودی، در حالی که هفته پیش رسانه‌ های آمریکایی از وقوع آتش ‌سوزی که ظاهراً عمدی بوده، در یکی از صندوق ‌های اخذ رأی در ایالت کالیفرنیا خبر دادند، روز گذشته نیز یکی دیگر از صندوق ‌های رأی ‌گیری در بوستون ایالت ماساچوست به آتش کشیده شد.

تحلیلگر آمریکایی: ترامپ برای دستکاری نتایج انتخابات آماده شده - اسپوتنیک ایران
تحلیلگر آمریکایی: ترامپ برای دستکاری نتایج انتخابات آماده شده

طبق این گزارش، درست ساعاتی بعد از آنکه رأی‌ های درون صندوق رأی‌ گیری آتش گرفت،  یک مرد اهل بوستون مرکز ایالت ماساچوست که در حوالی محل حادثه مشاهده شده بود، به ظن استفاده از یک وسیله آتش ‌زا برای آتش زدن یک صندوق رأی بازداشت شد.

به دنبال وقوع این حادثه، مقام‌ های ایالتی خواستار تشدید تدابیر امنیتی برای محافظت از صندوق ‌های رأی‌ شدند.

ورلدی آرماند ۳۹ ساله غروب روز یکشنبه به وقت محلی بعد از آن بازداشت و به سوزاندن عمدی و مخرب صندوق رأی‌ متهم شد که پلیس وی را با حادثه آتش‌ گرفتن صندوق رأی ‌گیری در مقابل شعبه اصلی کتابخانه عمومی بوستون مرتبط دانست.

این آتش ‌سوزی حدود ساعت ۰۴:۰۰ صبح یکشنبه به وقت محلی زمانی کشف شد که دودی از اطراف صندوق متعلق به رأی‌گیری زودهنگام انتخابات ریاست ‌جمهوری آمریکا به هوا برخاست و آتش ‌نشان ‌ها برای مهار آتش‌، به داخل صندوق آب ریختند.

ویلیام گالوین وزیر رفاه عمومی ماساچوست به رسانه‌ های محلی در خصوص این حادثه توضیح داد، ظاهراً آرماند از یک وسیله آتش ‌زا برای ایجاد حریق استفاده کرده است و خسارت زیادی به پوشش پلاستیکی جعبه وارد آورده است.

واحد مبارزه با مواد مخدر اداره پلیس بوستون، آرماند را در نزدیکی میدان کاپلی که صندوق رأی‌ گیری آتش گرفته بود با مواد آتش‌زا مشاهده کرده است.

گالوین روز دوشنبه در بیانیه ‌ای گفت علیرغم حمله دوجانبه آتش و آب، ۸۷ رأی از ۱۲۲ رأی موجود در صندوق رأی ‌گیری خوانا و قابل پردازش است.

وی با اینحال، به شهروندان ماساچوست که در ۱۴ ساعت قبل از وقوع آتش‌سوزی، از آن صندوق برای انداختن رأی زودهنگام استفاده کرده بودند، توصیه کرد تا وضعیت رأی خود را جویا شوند و در صورتیکه تأییدیه دریافت نکردند، از یک صندوق دیگر برای دادن رأی مجدد استفاده کنند.

گالوین در بیانیه ای مشترک با مارتی والش شهردار بوستون گفت: آنچه در ساعات اولیه امروز صبح برای صندوق رأی میدان کاپلی رخ داد، در تضاد با دموکراسی و نادیده گرفتن رأی‌ دهندگانی بود که به وظیفه مدنی خود عمل کردند و این اقدام یک جرم محسوب می ‌شود.

این دومین بار در روزهای اخیر است که اخباری از آتش زدن صندوق ‌های رأی در آمریکا منتشر می‌شود، در تاریخ ۲۹ مهرماه، مقام‌ های آمریکایی اعلام کردند که وقوع آتش ‌سوزی در داخل یک صندوق اخذ رأی در لس‌آنجلس باعث آسیب به رأی شهروندان شده است.

مقامات محلی پس از تحقیق درباره این حادثه اعلام کردند که به نظر می ‌رسد این آتش ‌سوزی عمدی بوده، اگرچه علت و میزان آسیب ‌های ناشی از آن تحت بررسی قرار دارد.

گزارش ‌ها و اخبار منتشر شده حاکی از آن است که انتخابات سوم نوامبر ۲۰۲۰ ریاست ‌جمهوری آمریکا (۱۳ آبان ماه) با جنجال و هرج و مرج‌ هایی روبرو خواهد بود به طوریکه برخی مقام ‌های ایالتی برای مواجهه با هرگونه هرج و مرج در زمان و بعد از انتخابات اعلام آماده ‌باش نظامی کرده‌ اند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала