ظریف: زمان تغییر مسیر فرا رسیده است

© Sputnik / Akbar Sharifiniaraghظریف: زمان تغییر مسیر فرا رسیده است
ظریف: زمان تغییر مسیر فرا رسیده است - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزیر امور خارجه ایران در هفتاد و پنجمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد تاکید کرد که وقت تغییر مسیر فرا رسیده است تا از هدر رفتن خون و سرمایه مردم آمریکا و رنج بیشتر جهان جلوگیری شود.

به گزارش اسپوتنیک، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در سخنرانی خود اظهار کرد: هفتاد و پنج سال پیش، سازمان ملل متحد تاسیس شد تا صلح و امنیت بین المللی را پس از دو جنگ دهشتناک احیا کند. اما تا چه میزان موفق بوده ایم؟

ظریف: آمریکا تمایلی برای ثبات جهان ندارد - اسپوتنیک ایران
ظریف: آمریکا تمایلی برای ثبات جهان ندارد

بر اساس پژوهشی جدید، در نتیجه جنگ‌های همیشگی آمریکا از سال ۲۰۰۱ میلادی سال ملل متحد برایسی و هفت میلیون نفر آواره شده‌اند.

هشت جنگ مرگ بار که آمریکا از سال ۲۰۰۱ ذیل عنوان جنگ علیه ترور به راه انداخته یا به آن پیوسته است، به از دست رفتن جان صدها هزار نفر از مردمان بیگناه، جوامع و خانواده‌ های بی ‌شمارِ نابود شده، دولت ‌های متعددِ فرومانده و در حال فروپاشی و افراطی گری بی سابقه انجامیده است.

از این رو، امروز ما باید از خود بپرسیم: آیا امروز جهان ما ایمن ‌تر یا نا امن ‌تر از سال ۱۹۴۵شده است.

چگونه می ‌توانیم با یکجانبه ‌گرایی و عناد با حقوق بین ‌الملل از سوی قلدری که تنها یاد گرفته تهدید به زور نماید و با تکبر سخن بگوید، مقابله نماییم.

چگونه می ‌توانیم رژیمی را متوقف کنیم که بیش از ۲۲۰ سال از تاریخ ۲۴۴ ساله‌ اش را در جنگ بوده‌ است: از جنگ‌ های علیه بومیان آمریکا تا جنگ علیه بخشی از مردم خود که آنها را به بردگی کشانده بود—که هنوز هم در نهایت وحشی‌ گری ادامه دارد، تا ۳۹ درگیری نظامی و همچنین نزدیک به ۱۲۰ جنگ اقتصادی—که برای مقبولیت بخشی آن را به دروغ "تحریم" می‌نامد—از ۱۹۴. علیه هر کس که تسلیم هوی و هوس آمریکا نشده است.

جالب است که  ایالات متحده در اکثر این "جنگ‌ های همیشگی" شکست خورده است.

در واقع، هیچکس در جنگ پیروز نمی ‌شود.

وقت تغییر مسیر فرا رسیده است تا از هدر رفتن خون و سرمایه مردم آمریکا و رنج بیشتر جهان جلوگیری شود.

دوستان عزیز، تن دادن دیگران به خواسته‌ های آمریکا به مثابه اکسیژنی است که ایالات متحده برای تداوم قلدری‌هایش بدان نیازمند است. تلاش برای جلب رضایت آمریکا از طریق پذیرش قانون شکنی آن کشور علیه دیگران به امید در امان ماندن از خشم آمریکا صرفا اشتهای این کشور را تشدید می کند. دوستان من، این روش کار نمی کند.

ملل متحد ما در ۷۵ سالگی باید بار دیگر خود را متعهد به ایستادگی یک‌پارچه در برابر جنگ و یکجانبه‌ گرایی نماید.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала