ارمنستان: اسرائیل در درگیری قره باغ مشارکت غیر مستقیم دارد

© Photo / Facebook / Screenshot / ارمنستان: اسرائیل در درگیری قره باغ مشارکت غیر مستقیم دارد
ارمنستان: اسرائیل در درگیری قره باغ مشارکت غیر مستقیم دارد - اسپوتنیک ایران
Telegram
نخست وزیر ارمنستان در دیدار با نمایندگان پارلمان فرانسه، از "مشارکت غیر مستقیم اسرائیل" در درگیری قره باغ خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، بنابر اعلام سرویس مطبوعاتی کابینه ارمنستان، نیکول پاشینیان، نخست وزیر این کشور در جلسه روز یکشنبه با نمایندگان پارلمان فرانسه از "مشارکت غیر مستقیم اسرائیل در درگیری قره باغ" خبر داده است.

حضور یگان‌های سپاه در مرز با قره‌باغ ارتقا پیدا می‌کند - اسپوتنیک ایران
حضور یگان‌های سپاه در مرز با قره‌باغ ارتقا پیدا می‌کند

در بیانیه منتشر شده در وب سایت دولت ارمنستان آمده است: نخست وزیر با سران کشورهای مشترک المنافع گروه مینسک، سیاست تخریبی ترکیه و آرمانهای منطقه‌ای این کشور، مشارکت غیر مستقیم اسرائیل در درگیری قره باغ و انتظارات مردم ارمنستان از جامعه بین الملل، بحث و گفتگو نمود.

سرویس مطبوعاتی کابینه ارمنستان همچنین افزود که پاشینیان در این دیدار، وظیفه مهم مردم ارمنستان را مشخص کردن وضعیت آرتساخ (قره باغ) و استفاده از حق تعیین سرنوشت خود دانست.

در اوایل ماه اکتبر، آنا ناقدالیان، دبیر مطبوعاتی وزارت امور خارجه ارمنستان اظهار داشته بود که این کشور سفیر اسرائیل را برای رایزنی فراخوانده است. ایروان معتقد است که اسرائیل در حال تهیه اسلحه برای آذربایجان است.

پاشینیان همچنین در این دیدار اظهار داشت: الهام علی اف، رئیس جمهور آذربایجان حداکثر یک سوم نبردهای قره باغ را کنترل می‌کند. زیرا نظامیان ترکیه و همچنین تروریست‌ها و مزدوران تحت کنترل نظامیان ترکیه که در آذربایجان مستقر هستند، در این نبردها نقش دارند. به گفته نخست وزیر ارمنستان، اینچنین توزیع نیرو "یک نکته بسیار مهم" است.

جنگ در خط رویارویی آذربایجان و ارمنستان در قره باغ از ۲۷ سپتامبر آغاز شده است. ارمنستان و آذربایجان یکدیگر را به آغاز جنگ متهم می کنند و قره باغ از بمباران توپخانه‌ای نقاط مسکونی در این جمهوری خود خوانده از جمله استپاناکرت خبر می‌دهد. ارمنستان ادعا می‌کند آنکارا به طور فعال از باکو حمایت می‌کند و بسیج عمومی و حالت جنگی اعلام کرده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала