ربیعی: در صورت لزوم محدودیت ‌های کرونا تا ۲ هفته دیگر تمدید می شود

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / علی ربیعی، سخنگوی دولت ایران
علی ربیعی، سخنگوی دولت ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
سخنگوی دولت ایران اظهار داشت: تعطیلی مشاغل و اماکنی که اعلام شده، در ۴۳ شهرستان اعمال می ‌شود، این محدودیت ها یک هفته ‌ای است اما در صورت نیاز تا دو هفته هم می‌توان این محدودیت‌ ها را تمدید کرد.

به گزارش اسپوتنیک، علی ربیعی در مصاحبه شبکه اول تلویزیون ایران، در گزارش مصوبات امروز ستاد ملی مقابله با کرونا برای محدود سازی‌ های مشاغل بیان داشت: امروز تصمیم گرفتیم که کارمندان شهر تهران به صورت ۵۰ درصدی سر کار بروند و البته مدیران ادارات باید مراقبت کنند که کار مردم انجام شود و البته که دولت الکترونیک هم مابقی امور را پیش می‌ برد.

کرونا در ایران؛ فوت ۳۳۵ بیمار در شبانه روز گذشته - اسپوتنیک ایران
کرونا در ایران؛ فوت ۳۳۵ بیمار در شبانه روز گذشته

وی با بیان اینکه تعطیل مشاغل و اماکنی که فهرست شده ‌اند، فعلا یک هفته ‌ای است اما لازم باشد تا دو هفته هم می‌ توان محدودیت ‌ها را افزایش داد، گفت: تهران همین که نیمی از کارمندان را کاستیم به خلوت شدن خیابان ‌ها و وسایل نقیله عمومی منجر می‌ شود که اگر این اقدامات هم کافی نباشد، مقررات سختگیرانه‌ تری را پیش خواهیم گرفت.

سخنگوی دولت تاکید کرد: ما قطعاً در سختگیری جریمه ‌ها بیشتر اهتمام خواهیم داشت. البته نیت ما از جریمه ‌ها پیشگیری و بازدارندگی است نه مجازات چرا که برخی واقعاً نمی ‌خواهند رعایت کنند و ما باید جلوی این افراد را بگیریم.

ربیعی یادآور شد: در این زمینه و نظارت بر رعایت پروتکل ‌ها نیروی انتظامی و بسیج و سایر نهادها به ما کمک خواهند کرد که کار به خوبی انجام شود.

وی درباره انتخاب سخنگو برای ستاد ملی مقابله با کرونا، اظهار کرد: امروز رهبری نکته ‌ای گفتند که حرف ‌ها میان اعضای ستاد چندگانه نباشد تا مردم میان حرف‌ ها سرگردان شوند با این تذکر ممکن است که نیاز به بازنگری وجود داشته باشد که ما بتوانیم در باز آفرینی تشکیلاتی ستاد ملی کرونا موضوعات این چینی را در نظر داشته باشیم ‌.

سخنگوی دولت گفت: ۶ میلیون شغل رسمی و غیررسمی بعد از کرونا و از ماه اسفند، در معرض تهدید قرار گرفته است که از این میان ۳.۵ میلیون شغل رسمی و ۲.۵ شغل غیررسمی بود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала