نتانیاهو: از توافق احتمالی جدید ایران و آمریکا حمایت می کنیم

© AP Photo / Sebastian Scheinerنتانیاهو: از توافق احتمالی جدید ایران و آمریکا حمایت می کنیم
نتانیاهو: از توافق احتمالی جدید ایران و آمریکا حمایت می کنیم - اسپوتنیک ایران
Telegram
نخست وزیر اسرائیل اعلام کرد که از آماده حمایت از توافق احتمالی جدید بین ایالات متحده و ایران خواهد بود.

به گزارش اسپوتنیک، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در روز جمعه در یک گفتگوی تلفنی با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گفت: اسرائیل آماده حمایت از توافق احتمالی جدید بین ایالات متحده و ایران خواهد بود.

امیدواری ترامپ به عادی سازی روابط ایران با اسرائیل - اسپوتنیک ایران
امیدواری ترامپ به عادی سازی روابط ایران با اسرائیل

نخست وزیر اسرائیل در این تماس تلفنی زنده که از رسانه‌های تلویزیونی پخش می‌شد به ترامپ گفت که او با برجام مخالف بوده و مخالف هر توافقی با ایران نیست.

دونالد ترامپ نیز در این گفتگوی تلفنی بار دیگر ادعا کرد چنانچه در انتخابات پیروز شود، یکی از نخستین تماس‌هایی که دریافت می‌کند از طرف ایرانی‌ها خواهد بود که خواستار توافق خواهند شد. وی همچنین گفت، ایران و روسیه دوست ندارند که او در انتخابات ریاست‌ جمهوری به پیروزی برسد. وی در عین حال اطمینان داد که در انتخابات به پیروزی خواهد رسید.

بنیامین نتانیاهو با اشاره به سخنرانی‌ای که در سال ۲۰۱۵ در کنگره آمریکا در مخالفت با حصول توافق هسته‌ای با ایران ایراد کرده بود، گفت: وقتی که من در کنگره آمریکا صحبت کردم، نگفتم با هر توافقی مخالفم. گفتم با آن توافق مخالفم.

نخست ‌وزیر اسرائیل در ادامه درباره دلیل مخالفت ادعایی خود با برجام گفت که این توافق خواستار هیچ تغییری در رفتار ایران نبود. وی اضافه کرد: به همین دلیل، ایران بعد از آن توافق به جای کاهش ستیزه‌ جویی‌هایش آن را افزایش داد.

بنیامین نتانیاهو در ادامه گفت: فکر می‌کنم اگر توافق جدیدی پیشنهاد شود مورد استقبال قرار خواهد گرفت. فکر می‌کنم این توافق تنها زمانی رخ می‌دهد که ایران با مخالفت‌های شدیدی در برابر ستیزه‌جویی‌هایش روبرو شود.

وی مدعی شد که چنانچه ایران با واکنش‌های قدرتمندانه روبرو شود برای آنچه به گفته او «توافق واقعی» است پای میز مذاکره خواهد آمد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала