کاهش ظرفیت پذیرش مسافران در هواپیما

© Photo / Isnaکاهش ظرفیت پذیرش مسافر در هواپیما
کاهش ظرفیت پذیرش مسافر در هواپیما  - اسپوتنیک ایران
Telegram
معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی ایران از اجرای کاهش ظرفیت پذیرش مسافر در هواپیما خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، براساس اعلام پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ایران، شهرام آدم‌نژاد، در ستاد مدیریت بحران اظهار داشت، از اول آبان پذیرش مسافر در هواپیما با فاصله‌گذاری اجتماعی انجام می‌شود.

قیمت نجومی پرواز ترکیه - ایران - اسپوتنیک ایران
قیمت نجومی بلیت پرواز ترکیه - ایران

وی در این راستا افزود: از پیش از اعلام رسمی شیوع ویروس کرونا در کشور و بر اساس هشدار سازمان جهانی بهداشت، بخش حمل و نقل هوایی کشور، اقدامات پیشگیرانه قابل‌توجهی را پیشگیری از شیوع ویروس صورت داد. پس از آن تاکنون نیز این بخش یکی از حوزه‌های پیشرو و همراه در پیاده‌سازی پروتکل‌های بهداشتی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا بوده است.

وی گفت: ضدعفونی مداوم فرودگاه‌ها و هواپیماها، استفاده از ماسک توسط کلیه کارکنان، مسافران و مستقبلین و فاصله‌گذاری اجتماعی در فرودگاه‌ها مواردی است که به‌صورت مستمر در حال انجام است. همچنین در شهریورماه در جلسه کمیته پیشگیری از آلودگی ناوگان حمل و نقل و مراکز تجمع مسافران با حضور وزارت بهداشت مصوب شد که پذیرش مسافر در هواپیما با خالی گذاشتن دو ردیف اخر صندلی انجام شود.

شهرام آدم‌نژاد در پایان افزود: «تصمیم جدید برای فاصله‌گذاری اجتماعی در هواپیما به درخواست وزارت بهداشت و به‌منظور کنترل موج سوم بیماری در کشور گرفته شده و بر این اساس شرکت‌های هواپیمایی موظف شده‌اند تخصیص صندلی به مسافران را با خالی گذاشتن یک صندلی صورت داده و بلیت با ظرفیت متناسب با این الگو فروخته شود.» در طول یک‌ماه گذشته برنامه‌ریزی برای انجام این پروژه صورت گرفته بود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала