معرفی برندگان مسابقه عکاسی آندری استنین

© Photo / Luis Tato/Stenincontestمعرفی برندگان مسابقه عکاسی آندری استنین
معرفی برندگان مسابقه عکاسی آندری استنین  - اسپوتنیک ایران
Telegram
برندگان مسابقه عکاسی بین‌المللی آندری استنین در سال 2020 اعلام شدند.

اسپوتنیک - مسابقه عکاسی بین‌المللی آندری استنین طی مراسم آنلاین در مرکز مطبوعاتی چند رسانه‌ای روسیا سگودنیا برگزار شد، برنده اصلی مسابقه عکاسی سال 2020 را اعلام کرد. لوئیس تاتو، عکاس اسپانیایی جایزه امسال را از آن خود کرد. جایزه امسال به یک مجموعه عکس لوئیس تاتو از «حمله تروریستی به هتل نایروبی» که به طور خلاصه و واضح واقعه غم انگیز در این هتل در ژانویه 2019 را به صورت مستند روایت می‌کند، داده شد.

در مراسم معرفی برندگان که به صورت آنلاین از سوی مرکز مطبوعاتی چند رسانه‌ای روسیا سگودنیا پوشش داده شد، در بخش "اخبار اصلی" دو برنده انتخاب شد. لینزی بیلینگ بریتانیایی با تک عکس "دفن عدالت" جایزه نفر اول را از آن خود کرد. در عکس وی جسد یک قربانی کارزار گسترده مبارزه با مواد مخدر در فیلیپین به تصویر کشیده شده است.

جفری گیمار فرانسوی با عکس "مرز جنوبی" جایزه نفر اول را از آن خود کرد. عکس وی، سفر طولانی مهاجران از امریکای مرکزی، هائیتی، آفریقا و از جزیره کوبا تا "رویای امریکایی-مرز امریکا" را به تصویر می‌کشد، به گفته این فرانسوی، آنها به دنبال نجات از جنایت و خشونت گسترده در کشورهای خود هستند.

سومیتا ثانیا از کلکته هند همچنین در بخش "سیاره من" با عکس "زندگی در لبه" جایزه بهترین کار انفرادی را از آن خود کرد.

سرگئی پارشوکف از روسیه نیز با مجموعه عکس "پایتخت جهان در حال ناپدید شدن"، جایزه بخش "سیاره من" را از آن خود کرد. 

در بخش "ورزشی" همچنان دو برنده انتخاب شد. شبنم کوشکون از ترکیه جایزه بهترین کار انفرادی را از آن خود کرد. 

پاول ولکوف از روسیه با یک مجموعه عکس از "الکسی تالای" که در زمان کودکی از یک آتش‌سوزی توپخانه به طور معجزه آسایی جان سالم به در برده است،  جایزه بهترین اثر این بخش را از آن خود کرد. در مراسم معرفی برندگان که به صورت آنلاین از سوی مرکز مطبوعاتی چند رسانه‌ای روسیا سگودنیا پوشش داده شد، در بخش "پرتره. قهرمان زمان ما" دو برنده انتخاب شد.

یوری اسمیتیوک از روسیه با عکس "جزیره ورانگل" جایزه بهترین کار انفرادی را از آن خود کرد. 

دانیلو گارسیا دی میو با "کواترانی.کودکان زلزله" بهترین جایزه مجموعه عکس را از آن خود کرد.

لیست کامل جوایز برندگان مسابقه بین‌المللی آندری استنین 2020 در وب سایت stenincontest.ru/stenincontest.com  منتشر شده است.

به رسم این مسابقات، جوایز ویژه‌ای برای شرکت کنندگان در نظر گرفته شده بود

در سال 2020، به آثار نامزد شده در سه گروه "اخبار اصلی"، "سیاره من" و "پرتره قهرمان زمان ما" جوایزی اهدا شد. شرکای این نامزدها، رسانه‌های برجسته بین المللی مانند گروه رسانه‌ای یونایتد شانگهای، پرتال اینترنتی روزنامه چاینا دیلی و هلدینگ اطلاعاتی عربی المیادین تی‌وی و همچنین کمیته بین المللی صلیب سرخ، یکی از بزرگترین سازمان های بشردوستانه در جهان بودند. بهترین‌ها، از دید شرکای نامزدها، عبارت بودند از: تک عکس "دفن عدالت" اثر لینزی بیلینگ (انگلیس) و مجموعه عکس "ابولا: جمهوری دموکراتیک کنگو" اثر جان وسلز (آفریقای جنوبی)، که برنده جایزه ویژه کمیته بین المللی صلیب سرخ "برای عکاسی بشردوستانه" در بخش " اخبار اصلی" شدند. اثر انفرادی "جزر و مد سیاه در برزیل" اثر لئوناردو مالافایا آلوس، عکاس خبرنگار (برزیل)، جایزه ویژه تلویزیون المیادین در بخش "اخبار اصلی" و "زندگی در لبه" اثر سومیتا ثانیا، روزنامه نگار هندی و همچنین مجموعه "کواترانی" مورد ستایش گروه رسانه‌ای یونایتد شانگهای در بخش "سیاره من" قرار گرفتند. "کودکان زلزله " اثر دانیلو گارسیا دی میو (ایتالیا)، جایزه ویژه پرتال اینترنتی چاینا دیلی را در بخش "پرتره قهرمان زمان ما" را از آن خود کرد. مسابقه استنین به طور سنتی تور نمایشگاهی بین المللی آثار برندگان را به محض رفع محدودیت‌های موجود به دلیل همه گیر کرونا، آغاز می‌کند. تا آن زمان، عکس‌های برنده در سال 2020 در قالب آنلاین و در بستر گالری مجازی و همچنین منابع شرکای مسابقه قابل مشاهده است.

مسابقه بین المللی عکس مطبوعاتی آندره استنین، برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره آندره استنین، روزنامه نگار روس و عکاس خبرنگار روسیا سگودنیا برگزار می‌شود. هدف از برگزاری این مسابقه حمایت و معرفی عکاسان جوان و کمک به آنان در رسیدن به کمال حرفه ای و همچنین بالا بردن اطلاعات عموم مردم راجع به عکاسی مطبوعاتی می‌باشد.

در سال 2020، شرکای عمومی این رقابت عبارت هستند از پورتال اطلاعات و اخبار Vesti.Ru، کانال تلویزیونی دولتی روسیه "روسیه-فرهنگ". شرکای رسانه‌ای بین المللی این مسابقه: آژانس خبری و رادیو اسپوتنیک ، خبرگزاری آسکانوز، هولدینگ رسانه‌ای رسانه‌های مستقل، خبرگزاری نوتیمکس، خبرگزاری آنا، کانال و پرتال تلویزیونی آر‌تی، گروه رسانه‌ای یونایتد شانگهای، پرتال اینترنتی روزنامه چاینا دیلی، اینترنت پورتال پیپر، شبکه رسانه‌ای المیادین، ​​خبرگزاری پرنسا لاتینا، خبرگزاری News1، پورتال اینترنتی DBW، پورتال خبری Brasil247. این مسابقه توسط شرکای صنعتی از جمله: مجله National Geographic Russia، پورتال Photo Russian، پورتال Photo-study.ru ، آموزشگاه عکاسی "آکادمی عکاسی"، پورتال اطلاعاتی YOung JOurnalists، مجله Fotoargenta، باشگاه عکاسی روزنامه نگاری دهلی نو، مجله Enfoque Visual، مجله LF، پلت فرم شریک بین المللی جشنواره PhotON، پشتیبانی می‌شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала