ظریف: منطقه باید بین صلح و بی ثباتی تصمیم بگیرد

© AP Photo / Hadi Mizbanظریف: منطقه باید بین صلح و بی ثباتی تصمیم بگیرد
ظریف: منطقه باید بین صلح و بی ثباتی تصمیم بگیرد - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزیر امور خارجه ایران، در پیامی توییتری به زبان عربی خطاب به کشورهای حوزه خلیج فارس در رابطه با وضعیت منطقه پیامی ارسال کرد.

به گزارش اسپوتنیک، محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران، در توئیتی به زبان عربی، با اشاره به بخشی از اظهارات خود در نشست مجازی شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد اوضاع خلیج فارس، نوشت: ما می ‎توانیم انتخاب کنیم، یابد باید اسیر گذشته باقی بمانیم و تنش و ناامنی ادامه داشته باشد و یا اینکه زندگی توام با صلح و امنیت و رشد و شکوفایی همگان را برگزینیم. انتخاب باید برای همه روشن و واضح باشد.

​نشست شورای امنیت به ابتکار روسیه که رئیس دوره‌ ای شورای امنیت است و در سطح وزیران خارجه روز سه ‌شنبه برگزار شد و محمد جواد ظریف هم به عنوان یکی از کشورهای عضو حاشیه خلیج فارس سخنرانی کرد.

ظریف در این نشست به ابتکار صلح هرمز که سال گذشته در مجمع عمومی سازمان ملل متحد توسط رئیس جمهوری ایران مطرح شد، اشاره کرد و ایالات متحده را بزرگترین ارسال کننده سلاح نظامی به منطقه دانست.

وزیر امور خارجه ایران ابتکار صلح هرمز (امید) را به معنای اطمینان یافتن هر کشور در منطقه از صلح، ثبات و رفاه در همسایگی ما است، ادامه داد: "امید" بر اساس تعهد همه دولت ‌ها برای ارتقای درک متقابل، روابط مسالمت ‌آمیز و دوستانه و همکاری همه کشورها و مردم در منطقه خلیج فارس بنا شده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала