زنگنه: بلیت هواپیما فعلاً گران نمی‌ شود

© Sputnik / Arina Topolevaزنگنه: بلیت هواپیما فعلاً گران نمی‌ شود
زنگنه: بلیت هواپیما فعلاً گران نمی‌ شود - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس سازمان هواپیمایی ایران با اشاره به برنامه دولت برای حمایت از شرکت ‌های هواپیمایی داخلی اظهار داشت: بسته جدید حمایتی از ایرلاین‌ها در راه است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، تورج دهقانی زنگنه رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به جلسه اخیر با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیران عامل شرکت ‌های هواپیمایی، اظهار کرد: در این جلسه وضعیت حمل‌ و نقل هوایی مسافری کشور، ایرلاین ‌های داخلی و... مورد بررسی قرار گرفت.

افزایش بهای پروازهای داخلی تا ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان - اسپوتنیک ایران
افزایش بهای پروازهای داخلی تا ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان

وی ادامه داد: همچنین در خصوص مصوبه ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا مبنی بر انجام پروازهای داخلی با ۶۰ درصد ظرفیت صندلی ‌های هواپیما بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر این‌ که از فردا اول آبان ماه شرکت‌ های هواپیمایی ملزم به اجرای این مصوبه ستاد ملی کرونا هستند، افزود: قیمت بلیت هواپیما فعلاً تغییر نمی‌ کند و بنابر دستور وزیر راه و شهرسازی بررسی این موضوع به بعد از ارائه صورت‌ های مالی شرکت‌ های هواپیمایی در سال‌ های ۹۷، ۹۸ و نیمه نخست امسال موکول شده است.

دهقانی زنگنه گفت: هفته آینده با حضور اعضای کمیسیون عمران مجلس،‌ وزیر راه و شهرسازی و مدیران عامل شرکت ‌های هواپیمایی جلسه ‌ای برگزار می ‌شود.

وی اضافه کرد: به ‌دنبال آن هستیم که کمترین افزایش قیمت بلیت را اعمال کنیم؛‌ در این راستا بسته حمایتی جدید و تسهیلات دیگری برای ایرلاین ‌های داخلی در نظر گرفته شده است که امیدواریم عملیاتی شود.

نیمه ماه جاری دبیر انجمن شرکت‌ های هواپیمایی پس از افزایش ۱۵۵ درصدی قیمت بلیت برخی مسیرهای پروازی داخلی گفته بود: برای افزایش قیمت بلیت هواپیما نیازی به مجوز سازمان هواپیمایی کشوری نداریم و نرخ جدید بر اساس دلار ۲۷ هزار تومانی تعیین شده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала