واکنش روسیه به اتهامات آمریکا

© Sputnik / Sergey Guneev / ورود به گالری تصاویرواکنش روسیه به اتهامات آمریکا
واکنش روسیه به اتهامات آمریکا - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزارت امور خارجه روسیه: مسکو قویا اتهامات حملات سایبری آمریکا علیه روسیه را رد می کند، آنها بی اساس هستند.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد: مسكو اظهارات آمریكا مبنی بر اینكه مدعی شده است که سرویس های ویژه روسی در سازماندهی تعدادی از حملات سایبری مشاركت داشته اند، كاملاً رد می كند.

منبعی در وزارت خارجه بیانیه آمریکا درباره حملات هکرها را بی معنی خواند - اسپوتنیک ایران
منبعی در وزارت خارجه روسیه بیانیه آمریکا درباره حملات هکرها را بی اساس خواند

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در رابطه با اتهامات ایالات متحده علیه روسیه در حملات سایبری گفت که سازمان های دولتی روسیه با فعالیت های مخرب در اینترنت هیچ ارتباطی ندارند.

روز دوشنبه وزارت دادگستری آمریكا اتهامات هكری علیه شش روس برای دخالت در گسترش ویروس کامیپوتری NotPetya در سال 2017، مطرح كرد. در این اتهامات به طور خاص، گفته شد که شش روس قصد داشتند با هدف حمایت از تلاش های مقامات روسیه برای تضعیف، تلافی جویی یا ایجاد بی ثباتی در رابطه با اوکراین (حملات سایبری به شبکه های انرژی)، گرجستان، انتخابات فرانسه، بازی های المپیک در کره جنوبی و تلاشهای جامعه جهانی برای پاسخگویی روسیه در مورد استفاده از عامل عصبی "نوویچوک" اقدام کنند. گفته شده این افراد کارمندان اداره اطلاعات روسیه هستند.

تقریباً در همان زمان نیز وزارت امور خارجه انگلیس اعلام کرد که احتمالا بخش اطلاعات روسیه نیز تدارک حمله سایبری به برگزارکنندگان بازی های المپیک توکیو پیش از آنکه این بازی ها به تعویق بیفتند کرده بود. گفته می شود اهداف شامل برگزارکنندگان بازی ها، خدمات تدارکاتی و حامیان مالی آنها بوده است. این وزارتخانه ادعا می کند که اطلاعات ارتش روسیه در جریان بازی های المپیک زمستانی و پارالمپیک 2018 کره جنوبی در حملات سایبری نقش داشته است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала