از دست دادن حس شنوایی جدیدترین علامت ابتلا به کرونا

© Sputnik / Vladimir Pesnya /  مراجعه به بانک تصاویر از دست دادن حس شنوایی جدیدترین علامت ابتلا به کرونا
از دست دادن حس شنوایی جدیدترین علامت ابتلا به کرونا - اسپوتنیک ایران
Telegram
گروهی از دانشمندان انگلیسی اعلام کردند که از دست دادن حس شنوایی یکی از جدیدترین علامت ابتلا به کووید 19 می باشد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از Express، دانشمندان انگلیسی به تازگی علائم جدیدی از ابتلا به ویروس کرونا را کشف کرده اند.

عاملی که خطر مرگ ناشی از کرونا را شش برابر افزایش می‌دهد - اسپوتنیک ایران
عاملی که خطر مرگ ناشی از کرونا را شش برابر افزایش می‌دهد

محققان اعلام کردند که از دست دادن حس شنوایی جدیدترین علامت ابتلا به COVID-19 محسوب می‌شود. متخصصان در بررسی‌های خود مشاهده کردند که شماری از بیماران بد حال مبتلا به کرونا که در بیمارستان بستری بودند، دچار اختلالات شنوایی شده اند. این مبتلایان از زنگ زدن یا وزوز کردن گوش رنج می بردند.

خاطر نشان شده است که شماری از بیمارانی که قبلا بیماری COVID-19 در آنها تشخیص داده شده بود، در ابتدا از تنگی نفس و سپس "وِزوِز کردن گوش" بدون هیچ محرک خارجی شکایت داشته اند. اما به ناگاه قدرت شنوایی خود را از دست دادند.

محققان پس از ارزیابی‌های گسترده اعلام کردند دلیل مشخص برای از دست دادن حس شنوایی این فرد وجود ندارد، اما این موضوع احتمالاً نتیجه مستقیم آلوده شدن به ویروس کروناست. این علامت به تازگی مشاهده شده است و دانشمندان نیازمند تحقیقات گسترده تری برای مشخص کردن چگونگی رفتار و تاثیر ویروس بر ساختار شنوایی هستند.

از اینرو دانشمندان از پزشکان خواستند تا در صورت تشخیص COVID-19 به هرگونه تغییر در شنوایی بیماران توجه کرده و اقدامات پیشگیرانه ای را برای درمان آنها انجام دهند.

متخصصان یادآوری می کنند که وزوز کردن گوش می‌تواند با بیماری های دیگر نیز همراه باشد. بنابراین، زمانی که این علامت همراه با علائم شایع ویروس کرونا وجود داشت باشد، موجب نگرانی است.

 دانشمندان تاکید دارند اگر فردی حس شنوایی خود را از دست داده لزوماً به معنای آن نخواهد بود که به کرونا مبتلا شده است. از دست دادن حس شنوایی دلایل متعددی می‌تواند داشته باشد و این امر می‌تواند موقت و دائمی باشد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала