گزارش و تحلیل

اهدای 2.8 میلیون دلار تجهیزات پزشکی به ایران توسط WHO

© AP Photo / Raphael Satterاهدای 2.8 میلیون دلار تجهیزات پزشکی به ایران توسط WHO
اهدای 2.8 میلیون دلار تجهیزات پزشکی به ایران توسط WHO - اسپوتنیک ایران
Telegram
سازمان جهانی بهداشت به منظور تقویت تلاش‌ های نظام سلامت کشور جمهوری اسلامی ایران 2.8 میلیون دلار تجهیزات پزشکی به این کشور اهدا نمود.

به گزارش خبرنگار اسپوتنیک در تهران دفتر نمایندگی سازمان جهانی بهداشت در جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد:

سازمان جهانی بهداشت (WHO) به منظور تقویت تلاش‌ های نظام سلامت کشور جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به فوریت بهداشتی همه‌ گیری بیماری کووید-19، تعداد 150 دستگاه تنفس مصنوعی و 100 دستگاه تروموسایکلر پیشرفته برای انجام آزمایش‌ پی سی آر (PCR) به جمهوری اسلامی ایران تحویل داد.

آزمایش پی سی آر معیار قطعی تشخیص کووید-19 است.

سازمان جهانی بهداشت، چین را به آغاز آنلاین شناسایی منبع کووید-19 فراخواند - اسپوتنیک ایران
سازمان جهانی بهداشت، چین را به آغاز آنلاین شناسایی منبع کووید-19 فراخواند

اضافه شدن دستگاه‌ های اهدایی، به ارزش بیش از  2.8 میلیون دلار، که با کمک‌ های بشر دوستانه کشور آلمان و دیگر شرکای بین‌ المللی خریداری شده‌ است، ظرفیت انجام آزمایش‌ شبکه ملی آزمایشگاه‌ های کشور ایران را افزایش خواهد داد. این شبکه در حال حاضر روزانه به طور متوسط 27 هزار آزمایش پی سی آر انجام می ‌دهد.

دکتر کریستوف هملمن، نماینده سازمان جهانی بهداشت در جمهوری اسلامی ایران در رابطه با اهدای  150 دستگاه تنفس مصنوعی و 100 دستگاه تروموسایکلر پیشرفته برای انجام آزمایش‌ پی سی آر (PCR) گفت:

افزایش ظرفیت انجام آزمایش‌ برای شناسایی و جدا سازی بیماران کووید-19 در مراحل اولیه بیماری و ردگیری افراد در تماس با آنها بسیار اهمیت دارد؛ این موضوع نقش مهمی در کنترل زود هنگام انتشار بیماری و درمان موثر بیماران ایفا می‌کند.

در ادامه دفتر نمایندگی سازمان جهانی بهداشت در جمهوری اسلامی ایران متذکر شد:

دستگاه‌ های مذکور به آزمایشگاه‌ های مرجع در 24 استان از جمله اردبیل، البرز، اصفهان، ایلام، بوشهر، تهران، چهار محال و بختیاری، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، قم، کردستان، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، گیلان، مرکزی، هرمزگان و یزد ارسال خواهند شد.

وزیر بهداشت ایران: شفاف‌ترین کشور در آمار کرونا هستیم - اسپوتنیک ایران
وزیر بهداشت ایران: شفاف‌ترین کشور در آمار کرونا هستیم

دستگاه‌ های تنفس مصنوعی نیز تجهیزاتی حیاتی در مراقبت از بیماران کووید-19 در بخش مراقبت‌ های ویژه به شمار می‌روند.

صد و پنجاه دستگاهی که توسط سازمان جهانی بهداشت اهدا شده در مجموع بیش از 2.7 میلیون دلار ارزش دارد، که یک سوم آن با کمک مالی دولت ژاپن و بقیه با کمک دولت‌ کویت و سایر کمک‌ های بین‌المللی خریداری شده است. دکتر هملمن ضمن تاکید بر اهمیت دستگاه های اهدایی در تشخیص زودهنگام کرونا و بهبود بیماران بحرانی در این باره خاطرنشان کرد:

این دستگاه‌ ها به افزایش میزان بهبود بیماران مبتلا به کووید-19 که در وضعیت بحرانی به سر‌می‌برند، کمک شایانی خواهند کرد.

خیز اخیر بیماری کووید-19 در کشور ایران باعث افزایش فشار بر نظام ملی سلامت شده است. سازمان جهانی بهداشت از زمان آغاز بیماری در ایران با تامین تجهیزات و اقلام بهداشتی فعالانه از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران پشتیبانی کرده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала