آماده شدن مخفیانه آلمان و ناتو برای جنگ هسته ای

© Depositphotos / Vicnt2815آماده شدن مخفیانه آلمان و ناتو برای جنگ هسته ای
آماده شدن مخفیانه آلمان و ناتو برای جنگ هسته ای  - اسپوتنیک ایران
Telegram
نیروهای هوایی آلمان و شرکای این کشور در ناتو در حال انجام یک رزمایش مخفیانه تحت عنوان "بعد از ظهر ماندگار" هستند تا مانورهای لازم در صورت وقوع جنگ هسته ای را تمرین کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نشریه بیلد، این تمرینات نظامی در پایگاه هوایی نورونیخ (واقع در ایالت نوردراین-وستفالن) در حال انجام است.

به نوشته نشریه بیلد ، این منطقه یک محل ذخیره سازی جایگزین برای بمب های هیدروژنی آمریکایی B61 است که در بوچل واقع در منطقه  راینلاند-فالتس قرار دارند . همچنین گزارش شده است که همزمان در بوچل رزمایشی تحت عنوان "گارد پایدار " در حال برگزاری است. طی آن نیروی هوایی برای دفاع از پایگاه هوایی در برابر حمله با استفاده از سامانه های پدافند هوایی پاتریوت آموزش می بیند.

آیا کره خاکی ما در زیر سایه فاجعه هسته ای قرار دارد؟ - اسپوتنیک ایران
آیا کره خاکی ما در زیر سایه فاجعه هسته ای قرار دارد؟

خاطرنشان می شود که جنگنده های هلندی ، بلژیکی و ایتالیایی در این تمرینات شرکت دارند. کارشناسان نظامی ادعا  می کنند که در رزمایش "ظهر ماندگار"، از جمله حمل ایمن سلاح های هسته ای آمریکایی از محل های ذخیره سازی زیرزمینی به هواپیما و نصب آنها  تمرین می شود . نشریه بیلد تأکید کرد که آزمایشات تمرینی بدون استفاده از مهمات رزمی برگزار می شود.

گفته می شود کشورهای ناتو نگران افزایش خطر جنگ هسته ای طی سی سال گذشته هستند. این خطر به دلیل خروج ایالات متحده از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد و برد کوتاه و همچنین در شرایط تردید های فعلی  در مورد امکان تمدید پیمان استارت نو وجود دارد.

پیش از این ! ژاک ماریلوسیان،  نماینده پارلمان فرانسه از حزب "ائتلاف برای نوسازی سیاست" اعلام کرده بود به دلیل لغو پیمان موشکی نامبرده بین روسیه و ایالات متحده اوضاع در جهان  بی ثبات شده و برای اولین بار از زمان جنگ سرد ، جهانیان  شاهد بی ثباتی جدی در مسئله منع گسترش سلاح های هسته ای هستند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала