تفاوت‌های کرونا و آنفلوانزا از زبان رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری

© Sputnik / Maksim Blinov /  مراجعه به بانک تصاویر تفاوت‌های کرونا و آنفلوانزا از زبان رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری
 تفاوت‌های کرونا و آنفلوانزا از زبان رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری - اسپوتنیک ایران
Telegram
پیام طبرسی: از بین رفتن حس بویایی و چشایی یکی از مشخصه های ابتلا به کووید 19 است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری مهر، پیام طبرسی، رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری درباره تفاوت های بین علائم آنفلوانزا و کووید 19، گفت: علائمی همچون تب و بدن درد در آنفلوانزا حاد آغاز می شود، اما در کووید 19 بروز این علائم معمولاً تدریجی است.

وی ادامه داد: در کرونا ممکن است همه مبتلایان در ابتدا تب نداشته باشند، اما از بین رفتن حس بویایی و چشایی یکی از مشخصه های ابتلا به کووید 19 است.

موفقیت محققان ایرانی در ساخت سنسور تشخیص بیماری کرونا در چند ثانیه - اسپوتنیک ایران
موفقیت محققان ایرانی در ساخت سنسور تشخیص بیماری کرونا در چند ثانیه

طبرسی با بیان اینکه در آنفلوانزا معمولاً حس بویایی و چشایی از بین نمی رود، افزود: بیشتر علائم آنفلوآنزا در هفته اول رخ می دهد، در حالی که در کرونا بیشتر عوارض در هفته دوم آغاز می شود.

وی باقی علائم آنفلوآنزا و کووید 19 را مشابه یکدیگر عنوان کرد و گفت: در حال حاضر بیشتر علائمی که در بین بیماران مشاهده می شود مربوط به کووید 19 است، زیرا آنفلوانزا هنوز شیوع نیافته است.

ویروس‌های کرونا خانواده بزرگی از‌ ویروس‌ها هستند که می‌توانند حیوانات و انسان‌ها را بیمار کنند. تعداد زیادی از ویروس‌های کرونا که تاکنون شناخته‌شده‌اند، موجب ابتلا به طیفی از عفونت‎های دستگاه تنفسی در انسانها می‌شوند. که از سرماخوردگی تا ابتلا به بیماری‌های شدیدتری مثل سندروم تنفسی خاورمیانه (مرس-MERS) و سندروم تنفسی حاد (سارس-SARS) متغیر هستند. ویروس کرونایی که به تازگی کشف شده است عامل ابتلا به بیماری کووید-19 است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала