بهرام قاسمی: تحریم بانک های ایرانی اقدامی جنایت کارانه و ضد بشری است

© Photo / IRNAهرام قاسمی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فرانسه
هرام قاسمی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فرانسه  - اسپوتنیک ایران
اشتراک
سفیر ایران در فرانسه: سیاستمداران آمریکا باید بدانند جهان بزرگتر از آن است که آنان تصور می کنند و ایرانیان سرفراز علیرغم افزایش موانع برای درمان برخی از بیماری ‌ها نهایتاً این "سادیسم" آمریکایی و این خود محوری و خود بزرگ بینی را نیز با هنر و فرهنگ و صبوریِ برگرفته از داشته های تاریخی ایرانی خود، درمان خواهند نمود.

به گزارش اسپوتنیک، بهرام قاسمی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فرانسه اظهار داشت: اقدامات تازه دولت آمریکا در تحریم جدید ۱۸ بانک ایرانی که عمدتاً برای خرید دارو و تجهیزات پزشکی با برخی شرکت‌ های خارجی در عرصه جهان و با مجوز خزانه داری آمریکا داد و ستد داشته اند چیزی جز اقدامی "جنایت کارانه" و "ضد بشری" نیست.

بهرام قاسمی سفیر ایران در فرانسه در توییتی درباره اقدام آمریکا برای تحریم بانک های ایرانی نوشت: خزانه داری آمریکا با تشدید فشارهای حداکثری و علنی خود بخصوص با آغاز ریاست جمهوری آقای ترامپ و افزایش این سیاست های تحریمی از فردای خروج آمریکا از یک معاهده و تفاهم بین المللی، اقدامات جنون آمیز خود را علیه مردم ایران و با خیالی خام به صور گوناگون افزون ساخته است.

تحریم جدید ۱۸ بانک ایرانی که عمدتاً برای خرید دارو و تجهیزات پزشکی با برخی شرکتهای خارجی در عرصه جهان و با مجوز خزانه داری آمریکا داد و ستد داشته اند چیزی نیست جز اقدامی "جنایت کارانه" و "ضد بشری" برای مخالفت با دریافت بخشی از دارو و تجهیزات بیمارستانی برای بیماران صعب العلاج و خاص.

جدا از بعد تبلیغاتی، این حرکت چیزی نیست جز نوعی "سادیسم" وگرنه خردمندان در عرصه جهانی می دانند که این جنایت علیه زنان و کودکان و مردم یک کشور کهن و با فرهنگ و استوار گرچه موجب آزار و زحمت ایرانیان است اما حیثیت و سیاست خارجی آمریکا در جهان را با یک رسوایی بیشتر مواجه خواهد ساخت.

سیاستمداران آمریکا باید بدانند جهان بزرگتر از آن است که آنان تصور می کنند و ایرانیان سرفراز علیرغم افزایش موانع برای درمان برخی از بیماری ‌ها نهایتاً این "سادیسم" آمریکایی و این خود محوری و خود بزرگ بینی را نیز با هنر و فرهنگ و صبوریِ برگرفته از داشته های تاریخی ایرانی خود، درمان خواهند نمود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала