موارد ابتلا به کووید رکورد زد

© AP Photo / Anja Niedringhausسازمان جهانی بهداشت
سازمان جهانی بهداشت - اسپوتنیک ایران
Telegram
تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان طی یک روز از 338000 فراتر رفت.

به گزارش اسپوتنیک، سازمان جهانی بهداشت بر اساس آمار موجود اعلام کرد که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان طی یک روز از 338000 مورد فراتر رفت که از زمان شروع پاندمی یک شاخص رکورد است.

بیشترین تعداد موارد ابتلا طی یک روز در آمریکای شمالی و جنوبی به ثبت رسیده است (122715 مورد) و در اروپا (96996). رویهمرفته در جهان بیش از 36 میلیون نفر مبتلا به این ویروس شده اند و بیش از یک میلیون نفر جان خود را بر اثر ابتلا به بیماری کووید 19 از دست داده‌اند.

ترامپ چین را در بیماری خود مقصر می داند + ویدئو  - اسپوتنیک ایران
ترامپ چین را در بیماری خود مقصر می داند + ویدئو

در 31 دسامبر سال 2019، مقامات چینی از شیوع ذات الریه پنومونی ناشناخته در شهر ووهان در بخش مرکزی این کشور (استان هوبی) به سازمان بهداشت جهانی اطلاع دادند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را شناسایی کرده اند، این یک ویروس جدید است.

این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود.حدس زده می‌شود که ممکن است این بیماری از طریق تماس با این آبزیان یا خوردن آنها منتقل شود، ولی هنوز نتیجه نهایی در این زمینه حاصل نشده است.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود 7 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

سازمان بهداشت جهانی شیوع این بیماری را فوریتی با اهمیت بین المللی تشخیص داد و نام رسمی آن را بیماری COVID-19 گذاشت.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала