اعلام مقررات ورود ایرانیان به خاک ترکیه

© Photo / IRNAاعلام مقررات ورود ایرانیان به خاک ترکیه
اعلام مقررات ورود ایرانیان به خاک ترکیه  - اسپوتنیک ایران
Telegram
سفارت ترکیه در تهران «مقررات و نحوه ورود اتباع ایران» به خاک ترکیه را براساس آخرین قوانین اتخاذ شده در اداره کل مدیریت استان‌های وزارت کشور از طریق مرز زمینی اعلام کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از بهار نیوز، براساس اطلاعیه منتشره، افرادی که گذرنامه سیاسی دارند و بستگان درجه یک آنها از طریق مرزهای زمینی و پس از تائید سلامت آنها اجازه ورود به کشور ترکیه را دارند. همچنین افراد دارای مجوز اقامت در ترکیه و همسر و فرزندان آنها نیز اجازه ورود دارند.

سفارت ترکیه تاکید کرده است، به آن دسته از اتباع ایران که برای ثبت‌نام در موسسات آموزشی و یا شرکت در آزمون‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاها حق ورود داده می‌شود که محدود به زمان ثبت‌نام و یا حضور در آزمون است.

قیمت نجومی پرواز ترکیه - ایران - اسپوتنیک ایران
قیمت نجومی بلیت پرواز ترکیه - ایران

لازم به ذکر است این کشور به کسانی که برای شرکت در آزمون‌های بین‌المللی و حضور در مصاحبه‌هایی که در ترکیه برگزار می‌شود، اجازه ورود نمی‌دهد. ترکیه به افرادی که همسر ترکیه‌ای دارند اما مجوز اقامت این کشور را ندارند به شرط ارائه سند ازدواج، حق ورود می‌دهد. اما اتباعی که در ترکیه متاهل هستند و در ایران نیز با فردی دیگر ازدواج کرده‌اند، اجازه خروج از ترکیه داده نمی‌شود.

طبق اعلام سفارت ترکیه در ایران، بیماران و همراهان آنان در قالب گردشگر سلامت می‌توانند به این کشور سفر کنند.همچنین برای پیش‌برد روابط تجاری دو کشور به بازرگانانی که بتوانند مدارک اثبات‌کننده فعالیت تجاری با ترکیه را ارائه دهند، حق ورود داده می‌شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала