اولین مصاحبه ویدئویی ناوالنی پس از مسموم شدن

© REUTERS / Instagram @NAVALNYاولین مصاحبه ویدئویی ناوالنی پس از مسموم شدن
اولین مصاحبه ویدئویی ناوالنی پس از مسموم شدن - اسپوتنیک ایران
Telegram
الکسی ناوالنی رهبر اپوزیسیون مخالف روسیه در مصاحبه‌ای وضعیت خود را در حال بهبودی اعلام کرد.

به گزارش اسپوتنیک، الکسی ناوالنی، مخالف دولت روسیه گفت که پس از بیماری او هر روز احساس بهبود می کند، دستانش هنوز می لرزد، او نیاز به انجام تمرینات زیادی دارد، اما مطمئن است که بهبود می یابد.

روسیه: پزشکان عوامل شیمیایی جنگی را در آزمایش‌های ناوالنی پیدا نکردند - اسپوتنیک ایران
روسیه: پزشکان عوامل شیمیایی جنگی را در آزمایش‌های ناوالنی پیدا نکردند

وی در مصاحبه با روزنامه نگار یوری دود گفت :" دستانم می لرزند. اگر از بطری آب بنوشم، یک جذابیت خواهد بود. اما من هر روز بهتر می شوم، با یک فیزیوتراپیست کار می کنم. امروز او شروع به آموزش ژانگولر بازی به من کرد. بنابراین بعد از مدتی خواهید دید که من ژاننگولر بازی می کنم، و روی یک چرخ رانندگی می کنم، یک خرگوش از کلاه خود بیرون می آورم. من باید بسیاری از تمرینات راست و چپ را انجام دهم تا مغز من بداند چه کاری انجام می دهد ... اما همه چیز خوب خواهد شد و من بهتر خواهم شد." این اولین مصاحبه ویدیویی این رهبر اپوزیسیون است پس از آنچه برای او اتفاق افتاد.

بیستم اوت الکسی ناوالنی از چهره های اپوزیسیون روسیه در راه بازگشت از شهر تومسک به مسکو در هواپیما دچار کسالت شد و به همین دلیل هواپیما ناچار به فرود اضطراری در شهر اومسک شد. پزشکان اومسک دلیل وضعیت وی را اختلال در سیستم متابولیک دانستند که علت اصلی آن هنوز روشن نشده است، اما در بررسی ها و آزمایشات پزشکان اومسک، اثری از سم در خون ناوالنی یافت نشد.

ناوالنی برای معالجه به آلمان منتقل شد. دولت آلمان پیشتر اعلام کرد که بر اساس نتایج حاصله توسط  متخصصان یک آزمایشگاه نظامی در این کشور، الکسی ناوالنی با عنصری از گروه مواد سمی فلج کننده اعصاب موسوم به "نوویچوک" مسموم شده است. این در حالی است که وزارت خارجه روسیه گزارش های آلمانی ها  درباره ناوالنی را بی اساس دانسته است. کلینیک پزشکی شاریته در برلین روز دوشنبه اعلام کرد، که وضعیت سلامتی الکسی ناوالنی بهبود یافته و وی از حالت کما بیرون آمده است. ۲۳ سپتامبر اطلاع دادند که ناوالنی از بیمارستان مرخص شده است، وضعیت او رضایت بخش است و پزشکان امیدوار بهبودی کامل او هستند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала