توقف بالاترین میزان تولید نفت آمریکا به دلیل وقوع توفان

© AP Photo / David J. Phillipتوقف بالاترین میزان تولید نفت آمریکا به دلیل وقوع توفان
توقف بالاترین میزان تولید نفت آمریکا به دلیل وقوع توفان - اسپوتنیک ایران
Telegram
طوفان لائورا که در ۲۷ آگوست در نزدیکی کامرون در جنوب غربی لوئیزیانا به خشکی رسید باعث شد تا ۱۶ چاه نفت دینامیکی و ۱۱ چاه نفت معلق لنگر شده به کف دریا تعطیل شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از راشاتودی، اطلاعات تاره حاکی از آن است، که توفان لائورا که در اواخر ماه آگوست خلیج مکزیک آمریکا را درنوردید در طول دو هفته باعث بسته شدن چاه ‌های نفتی این منطقه و توقف تولید ۱۴.۴ میلیون بشکه نفت خام گردیده است.

کاهش قیمت نفت برنت زیر 40 دلار - اسپوتنیک ایران
کاهش قیمت نفت برنت زیر 40 دلار

بر اساس اطلاعات اداره حفظ و امنیت محیط زیست، توفان لائورا که در ۲۷ آگوست در نزدیکی کامرون در جنوب غربی لوئیزیانا به خشکی رسید باعث شد تا ۱۶ چاه نفت دینامیکی و ۱۱ چاه نفت معلق لنگر شده به کف دریا تعطیل شده و فعالیت ۶۴۳ مورد از تأسیسات نفتی دریایی فعال در خلیج مکزیک را متوقف شود.

پیش از وقوع توفان لائورا تولیدکنندگان نفت آمریکا در خلیج مکزیک بیش از ۸۴ درصد از تولید نفت خود و ۵۰ درصد تولید گاز خود را متوقف کردند.

میزان تعطیلی تولید نفت معادل ۱.۵۵۸ میلیون بشکه در روز و میزان تعطیلی تولید گاز طبیعی معادل ۱.۶۵ میلیارد فوت مکعب بود. بالاترین میزان تعطیلی تولید در ۲۵ آگوست، دو روز پیش از رسیدن طوفان اتفاق افتاده بود. این بالاترین میزان تعطیلی تولید نفت آمریکا در ۱۲ سال اخیر بود.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد در ماه آگوست تولید نفت خام خلیج مکزیک به ۱.۴ میلیون بشکه در روز رسید که کمترین سطح تولید از اوایل ۲۰۱۵ تاکنون است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала