تولید مودم ۵جی در ایران

© Sputnik / Vladimir Trefilov /  مراجعه به بانک تصاویر تولید مودم ۵جی در ایران
تولید مودم ۵جی در ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
در ایران برنامه‌ریزی تولید مودم نسل پنجم ارتباطات برای ارائه اینترنت ثابت وایرلس (FWA) به کاربران در نقاط بسیار پرتراکم جریان دارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «مهر»، ستار هاشمی معاون وزیر ارتباطات از برنامه‌ریزی برای تولید مودم نسل پنجم ارتباطات «5 جی» برای ارائه اینترنت ثابت وایرلس (FWA) به کاربران در نقاط بسیار پرتراکم و با اتصالات انبوه خبر داد.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی برای توسعه نسل پنجم ارتباطات در ایران مطابق با سایر کشورهای دنیا اظهار داشت:«یکی از کارکردهایی که در فناوری ۵G به صورت ویژه به آن پرداخته می‌شود ارائه خدمات اینترنت در نقاط بسیار پرتراکم است که امکان ارائه کانکشن و پهنای باند مناسب وجود ندارد.

مقابله روسیه با آمریکا؛ زیردریایی ها علیه اینترنت  - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
مقابله روسیه با آمریکا؛ زیردریایی ها علیه اینترنت

از این رو ما نیز قصدمان این است که در گام نخست از ظرفیت ۵G برای اتصالات انبوه در مناطقی که امکان ارائه سرویس با کیفیت مناسب در نسل چهارم (۴G) وجود ندارد، استفاده کنیم.

هم اکنون دغدغه‌ای که با آن مواجه هستیم و تنها مربوط به کشور ما نیز نمی‌شود این است که در کشور ضریب نفوذ گوشی‌هایی که از فناوری ۵G پشتیبانی کنند، محدود است و کاربران کمی این گوشی‌ها را در اختیار دارند. بنابراین برای این موضوع راهکاری اندیشیدیم. به این معنی که بخواهیم از ظرفیت ۵G برای ارائه خدمات اینترنت (FWA (Fixed Wireless Access استفاده کنیم.

از این رو تولید مودم‌های ۵G را در دستور کار قرار دادیم که بر بستر FWA بتوانیم اینترنت ۵G به کاربران ارائه کنیم. بر این اساس برای تولید مودم‌های نسل پنجم ارتباطات در داخل کشور برنامه‌ریزی کرده‌ایم و نمونه اولیه آن نیز ارائه شده است و امیدواریم خط تولید انبوه مودم ۵G تا قبل از پایان سال ۹۹ ایجاد شود و بتوانیم متناسب با آن سرویس دهی به کاربران در مناطق هدف را آغاز کنیم.

توانایی و دانش فنی تولید مودم در کشور وجود دارد و هم اکنون چند شرکت ایرانی به صورت تخصصی در حال تولید مودم هستند. برای ورود به ۵G نیز این شرکت‌ها با انتقال دانش و تکنولوژی این محصول، در زمینه تولید موفق خواهند بود».

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала