ارمنستان: یک هواپیما و یک پهپاد آذربایجانی را سرنگون کردیم

© Sputnik / Aram Nersesyan /  مراجعه به بانک تصاویر ارمنستان: یک هواپیما و یک پهپاد آذربایجانی را سرنگون کردیم
ارمنستان: یک هواپیما و یک پهپاد آذربایجانی را سرنگون کردیم  - اسپوتنیک ایران
Telegram
خانم شوشان استپانیان، سخنگوی وزارت دفاع ارمنستان روز جمعه از انهدام یک فروند هواپیما و یک فروند هواپیمای بدون سرنشین نیروی هوایی آذربایجان در قره باغ خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، استپانیان در فیس بوک نوشت: "امروز در ساعت 7.55 (7 و 25 دقیقه به وقت تهران) ، واحدهای نیروی پدافند هوایی ارمنستان در راستای شمال شرقی خط تماس یک هواپیمای دشمن و یک هواپیمای بدون سرنشین وی را سرنگون کردند."

وی خاطرنشان کرد که درگیری ها در کل طول خط تماس ادامه دارد. استپانیان افزود: "تلاش های دشمن برای شکستن خط دفاعی نیروهای ما خنثی شد."

یادآور می شود وزارت دفاع آذربایجان 27 سپتامبر اعلام کرد که نیروهای مسلح ارمنستان به نقاط مسکونی واقع خط تماس با قره باغ تیراندازی کرده و تعدادی از غیرنظامیان و سربازان کشته شده اند. بنوبه خود وزارت دفاع ارمنستان  اعلام کرد قره باغ مورد حملات موشکی و هوایی قرار گرفته است. جمهوری خود خوانده  قره باغ نیز اطلاع داد نقاط مسکونی در قره باغ  از جمله استپاناکرت ، پایتخت آن مورد گلوله باران قرار گرفتند.

درگیری ها در قره باغ مدتها پیش و از سال 1988 آغاز شد که این منطقه خودمختار خروج خود از آذربایجان شوروی را اعلام کرد. باکو پس از درگیری مسلحانه در سالهای 1992-1994 کنترل قره باغ و همچنین هفت منطقه مجاور را از دست داد. از سال 1992 ، مذاکرات در مورد حل و فصل صلح آمیز در چارچوب گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا ، به سرپرستی سه کشور صدر روسیه ، ایالات متحده و فرانسه انجام شده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала