نبنزیا: روسیه از یک طرف درگیری در قره باغ علیه طرف دیگر حمایت نمی‌کند

© Sputnik / Nancy Siesel /  مراجعه به بانک تصاویر واسیلی نبنزیا، نماینده روسیه در سازمان ملل
واسیلی نبنزیا، نماینده روسیه در سازمان ملل - اسپوتنیک ایران
Telegram
نماینده دائمی روسیه در سازمان ملل اعلام کرد که مسکو از آذربایجان و یا ارمنستان علیه یکی از طرفین در درگیری قره باغ حمایت نمی کند.

به گزارش اسپوتنیک، واسیلی نبنزیا، نماینده دائمی فدراسیون روسیه در سازمان ملل متحد اعلام کرد که مسکو از آذربایجان و یا ارمنستان علیه یکی از طرفین در درگیری قره باغ حمایت نمی کند.

وی در ادامه گفت که روسیه خواهان حل و فصل این درگیری در منطقه است.

وزارت دفاع آذربایجان دستور آماده شدن برای حمله به پایتخت قره باغ را داد - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
هدف از جنگ قره باغ ایران و روسیه است؟

یکسری از کشورها از جمله، روسیه و فرانسه از طرفین درگیر به خویشتن‌دار دعوت کردند. ترکیه اعلام کرد هر گونه کمکی که آذربایجان درخواست کند به آن کشور خواهد رساند.

شایان ذکر است که روز یکشنبه (27 سپتامبر) وزارت دفاع آذربایجان اعلام کرد که نیروهای مسلح ارمنستان به شهرک‌های واقع در خط مرزی در قره باغ تیراندازی کردند. براساس اطلاعات موجود؛ پی این حملات  تیراندازی غیر نظامیان نیز کشته شده اند.

در سال 1991 میلادی قره‌باغ که اکثر ساکنان آن را ارامنه تشکیل می‌دهند از آذربایجان اعلام استقلال کرد. باکو سعی کرد قره‌باغ را با زور برگرداند که منجر به جنگ شد. در سال 1994 آذربایجان، ارمنستان و جمهوری به رسمیت شناخته نشده قره ‌باغ با میانجی گیری روسیه پروتکل آشتی را به امضا رساندند. هرازگاهی درگیری های نظامی موقت و کوچکی در این منطقه صورت می گیرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала