ارمنستان سفیر خود را از اسرائیل فرامی‌خواند

© Flickr / young shanahanپرچم ارمنستان
پرچم ارمنستان - اسپوتنیک ایران
Telegram
ارمنستان اعلام کرد اسرائیل به آذربایجان، کمک تسلیحاتی می‌رساند.

به گزارش اسپوتنیک آنا ناگدالیان سخنگوی وزارت امورخارجه ارمنستان اعلام کرد، ارمنستان سفیر خود در اسرائیل را برای مشورت درخصوص ارسال اسلحه از سوی اسرائیل به آذربایجان فرا می خواند.

ناگدالیان در اینباره گفت:«تحویل تسلیحات بسیار مدرن به آذربایجان از سوی اسرائیل برای ما قابل پذیرش نیست. به ویژه هم‌اکنون در شرایط عملیات تهاجمی آذربایجان تحت حمایت ترکیه علیه قره باغ. با درنظرداشت این موضوع، وزارت امورخارجه تصمیم گرفت سفیر خود در اسرائیل را برای مشورت فرابخواند».

امضای توافق اعراب و اسرائیل - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
دوستی اعراب و اسرائیل چه بر سر خاورمیانه می آورد؟

یکسری از کشورها از جمله، روسیه و فرانسه از طرفین درگیر به خویشتن‌دار دعوت کردند. ترکیه اعلام کرد هر گونه کمکی که آذربایجان درخواست کند به آن کشور خواهد رساند.

شایان ذکر است که روز یکشنبه (27 سپتامبر) وزارت دفاع آذربایجان اعلام کرد که نیروهای مسلح ارمنستان به شهرک‌های واقع در خط مرزی در قره باغ تیراندازی کردند. براساس اطلاعات موجود؛ پی این حملات  تیراندازی غیر نظامیان نیز کشته شده اند.

در سال 1991 میلادی قره‌باغ که اکثر ساکنان آن را ارامنه تشکیل می‌دهند از آذربایجان اعلام استقلال کرد. باکو سعی کرد قره‌باغ را با زور برگرداند که منجر به جنگ شد. در سال 1994 آذربایجان، ارمنستان و جمهوری به رسمیت شناخته نشده قره ‌باغ با میانجی گیری روسیه پروتکل آشتی را به امضا رساندند. هرازگاهی درگیری های نظامی موقت و کوچکی در این منطقه صورت می گیرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала