وزارت دفاع ارمنستان عکس های هواپیمای سرنگون شده سوخو25 را منتشر کرد

© Photo / Ministry of Defence of Armeniaوزارت دفاع ارمنستان عکس های هواپیمای سرنگون شده سوخو25 را منتشر کرد
وزارت دفاع ارمنستان عکس های هواپیمای  سرنگون شده سوخو25 را منتشر کرد - اسپوتنیک ایران
Telegram
مرکز متحده اطلاع رسانی ارمنستان در صفحه فیس بوک خود عکسهایی را از محل سقوط هواپیمای سوخو 25 را منتشر کرده است که به گفته ایروان ، جنگنده F-16 ترکیه آنرا سرنگون نموده است.

به گزارش اسپوتنیک ، این تصاویر قسمت های سوخته هواپیما را نشان می دهد که در دامنه کوه پراکنده شده اند.

پیش از این ، شوشان استپانیان، سخنگوی  وزارت دفاع ارمنستان ، اظهار داشته بود  كه هواپیمای اف -16 تركیه هواپیمای سوخو 25 ارامنه را در حریم هوایی ارمنستان سرنگون كرد. به گفته وزارت امور خارجه جمهوری ارمنستان  ، در نتیجه این حادثه ، والری دانلین، سرگرد نیروی هوایی ارمنستان ، خلبان هواپیمای جنگنده کشته شد.

درگیری ها در قره باغ از سال 1988 آغاز شد که این منطقه خودمختار خروج خود از آذربایجان شوروی را اعلام کرد. باکو پس از درگیری مسلحانه در سالهای 1992-1994 کنترل قره باغ و همچنین هفت منطقه مجاور را از دست داد. از سال 1992 ، مذاکرات در مورد حل و فصل صلح آمیز در چارچوب گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا ، به سرپرستی سه کشور صدر روسیه ، ایالات متحده و فرانسه انجام شده است.

در پایان هفته گذشته ، تشنج اوج گرفت: باکو و ایروان یکدیگر را به آغاز خصومت متهم کردند. حکومت نظامی و بسیج عمومی در ارمنستان اعلام شد. در آذربایجان نیز مقررات منع رفت و آمد و بسیج تعدادی از نیروها اعلام شده است.

اینکه ترکیه (عضو ناتو) به طور فعال از آذربایجان حمایت می کند ، اوضاع را وخیم تر می سازد. بتازگی در ایروان اعلام شد که جنگنده  F-16 ترکیه هواپیمای  سوخو 25 نیروی هوایی ارمنستان را در حریم هوایی ارمنستان سرنگون کرد. آنکارا و باکو این موضوع را انکار کردند. همچنین  به گفته طرف ارمنی ، ترکیه حدود 4 هزار شبه نظامی را از مناطق شمالی سوریه به آذربایجان منتقل کرد. به نوبه خود ، وزارت خارجه روسیه از اظهار نظر در مورد اطلاعات مربوط به مشارکت مزدوران سوریه در درگیری در قره باغ کوهستانی خودداری کرد. آندره رودنکو ، معاون وزیر امور خارجه روسیه به خبرنگاران گفت: "ما نمی توانیم در این مورد اظهار نظر کنیم."

جامعه بین المللی طرفین را به خویشتنداری فرا می خواند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала