میلیون‌ها تن کالای اساسی در انبارهای بنادر ایران

© Fotolia / Kadmyمیلیون‌ها تن کالای اساسی در انبارهای بنادر ایران
میلیون‌ها تن کالای اساسی در انبارهای بنادر ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
کارشناس: میزان موجودی انبارهای بنادر کشور از همین نظر ۹۵ هزار و ۵۳۲ TEU است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «ایسنا»، محمد راستاد، رییس سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد که در حال حاضر موجودی کالاهای اساسی در بنادر کشور که البته عمده آن در بندر امام خمینی است، به حدود سه میلیون تن می‌رسد و باید کاری کنیم که تخلیه و بارگیری آن به استان‌های کشور سرعت بیشتری پیدا کند.

وی در ادامه اظهار داشت:« از ابتدای امسال تا کنون بیش از  ۶۰ میلیون و ۳۵ هزار و ۶۱۴ تن میزان تخلیه و بارگیری انواع کالا در بنادر کشور بوده است که از این میزان ۱۵ میلیون و ۱۸۲ هزار و ۹۰۴ تن واردات کالاهای غیر نفتی و ۱۶ میلیون و ۹۷۸ هزار و ۱۶۷ تن صادرات غیر نفتی صورت گرفته است.

اداره بنادر کویت رفت و آمد به ایران را متوقف کرد - اسپوتنیک ایران
اداره بنادر کویت رفت و آمد به ایران را متوقف کرد

میزان تخلیه و بارگیری کانتینری نیز در این بازه زمانی ۸۰۵ هزار و ۷۶۹ TEU (واحد اندازه گیری ظرفیت کانتینر) بوده است و میزان موجودی انبارهای بنادر کشور از همین نظر ۹۵ هزار و ۵۳۲ TEU است.

هم اکنون شش میلیون و ۹۶۰ هزار و ۸۴۰ تن کالاهای مختلف غیر کانتینری و سه میلیون و ۴۷۱ هزار و ۶۴ تن کالای اساسی در انبارهای بنادر موجود است و معمولا در بازه‌های زمانی مختلف میزان موجودی انبارهای بنادر بین دو میلیون و ۸۰۰ هزار تن تا سه میلیون و ۱۰۰ هزار تن بوده است.

در لحظه ورود کشتی‌ها و تخلیه محموله‌ها و انتقال آن‌ها به انبارهای بنادر تاخیر و کندی وجود ندارد و این فرآیند با حداکثر سرعت ممکن و بالاترین نرم‌های عملیاتی انجام می‌شود.

واردکنندگان تعمدا و برای گران شدن محصولی، کالای خود را در بنادر نگه نمی‌دارند. در تخلیه کالاها از بنادر و بارگیری آن‌ها به استان‌های مختلف نیز باید مکانیسمی اندیشیده شود تا با سرعت بیشتری این اتفاق بیافتد اما رویه نسبتا متعادلی در این زمینه وجود دارد و به محض خروج محموله‌ها ورود و تخلیه آن‌ها را داریم. از سوی دیگر همه دستگاه‌های متولی تلاش می‌کنند تا حداکثر سرعت ممکن در تخلیه این کالاها و توزیع مویرگی آن در کشور اتفاق بیافتد و مشکلی از این نظر وجود ندارد».

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала