رئیس جمهور آذربایجان: خبر حضور مبارزان سوریه در درگیری قره باغ جعلی است

© Sputnik / Azerbaijani Presidential Press Office /  مراجعه به بانک تصاویر رئیس جمهور آذربایجان: خبر حضور مبارزان سوریه در نبردهای قره باغ جعلی است
رئیس جمهور آذربایجان: خبر حضور مبارزان سوریه در نبردهای قره باغ جعلی است - اسپوتنیک ایران
Telegram
الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان اعلام نمود که نظامیان سوریه در نبردهای قره باغ حضور ندارند و این یک خبر جعلی است.

به گزارش اسپوتنیک، الهام علی اف رئیس جمهور جمهوری آذربایجان، در پاسخ به سوال خبرنگاران که آیا در جبهه قره باغ جنگجویانی از سوریه حضور دارند یا خیر، گفت: "نه، این خبر جعلی است. هیچ جنگجویی از سوریه در این نبردها وجود ندارد، حتی یک مدرک در این زمینه وجود ندارد، این خبرهای جعلی توسط ارمنستان ارائه می شود و از طریق وب سایت های مختلف و رسانه های مختلف پخش می شوند و جعلی است".

علی اف: با وضعیت موجود با ارمنستان هیچ گفتگویی نمی کنیم - اسپوتنیک ایران
علی اف: با وضعیت موجود با ارمنستان هیچ گفتگویی نمی کنیم

وی در ادامه گفت: "نیازی به این نیست (حضور نیروهای سوری)، آذربایجان دارای یک ارتش آموزش دیده، یک ذخیره بسیج نظامی بسیار بزرگ است. ما ده ها هزار نیروی ذخیره را می توانیم فرا بخوانیم و با ۱۰ میلیون نفر در مقابل جمعیت ۲ میلیون نفری ارمنستان بایستیم".

گفتنی است، در تاریخ ۲۷ سپتامبر، اوضاع در خط مرزی قره باغ با درگیری هایی میان نظامیان ارمنستان و اذربایجان وخیم شد.

بر اساس گزارش های منتشر شده ارتش جمهوری آذربایجان به خاک خود از جمله قره باغ "استپاناکرت" آتش گشوده است. در این میان، وزارت دفاع ارمنستان اعلام نموده است که قره باغ مورد حملات هوایی و موشکی جمهوری آذربایجان قرار گرفته است. در باکو، گفته شده که نیروهای ارمنی آتش گشودند و نیروهای آذربایجانی یک عملیات ضد حمله را آغاز کردند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала