ارمنستان از انهدام دو بالگرد آذربایجان خبر داد

© Sputnik / Ministry of Defence of Azerbaijan /  مراجعه به بانک تصاویر ارمنستان از انهدام دو بالگرد آذربایجان خبر داد
ارمنستان از انهدام دو بالگرد آذربایجان خبر داد - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزارت دفاع ارمنستان از انهدام دو بالگرد آذربایجانی خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، شوشان استپانیان، دبیر مطبوعاتی وزارت دفاع ارمنستان روز سه شنبه گفت، در طی درگیری، نیروهای قره باغ دو هلی کوپتر آذربایجانی را منهدم کردند.

استپانیان در فیس بوک خود با انتشار ویدئویی نوشت: " زیرمجموعه های نیروهای مسلح آرتساخ (قره باغ)  دو فروند هلی کوپتر دشمن را در مسیر شرقی با آر پی جی منهدم کرد."

در واکنش وزارت دفاع آذربایجان گفت که از هلی کوپتر در نبردهای امروز استفاده نشده است.

یادآور می‌شود که در تاریخ 27 سپتامبر، وزارت دفاع آذربایجان اعلام کرد که نیروهای مسلح ارمنستان به شهرک های واقع در خط مرزی در قره باغ تیراندازی کردند، بر اساس این داده ها، تلفات غیرنظامی و نظامی وجود دارد. به گفته وزارت دفاع ارمنستان، قره باغ "تحت حملات هوایی و موشکی قرار گرفت." در ایروان گفتند که باکو "حمله ای را " به سمت قره باغ آغاز کرد. در جمهوری قره باغ کوهستانی که به رسمیت شناخته نشده است، گزارش شد که شهرکها در قره باغ ، از جمله پایتخت استپاناکرت، مورد گلوله باران قرار گرفتند، مقامات مردم را به پناه گرفتن فراخواندند و پس از آن وضعیت جنگی و بسیج عمومی در قره باغ اعلام کردند. ارمنستان نیز وضعیت جنگی و بسیج عمومی اعلام کرد.

رئیس جمهور آذربایجان برقراری وضعیت جنگی در تعدادی از شهرها و مناطق جمهوری و منع رفت و آمد در این کشور را تصویب کرد و همچنین از ایجاد بسیج جزئی خبر داد. تعدادی از کشورها از جمله فدراسیون روسیه و فرانسه طرفین را به خویشتنداری فراخواندند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала