آمریکا در حال تدارک برای خروج دیپلماتش از عراق

© AP Photo / Khalid Mohammedسفارت آمریکا در بغداد
سفارت آمریکا در بغداد  - اسپوتنیک ایران
Telegram
مقامات آمریکایی مقدمات خروج دیپلمات‌های خود از عراق را فراهم می کند تا در صورت تعطیلی سفارت آمریکا در بغداد، بلافاصله آنها را از عراق خارج کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویترز، روز دوشنبه به نقل از دو منبع عراقی و دو دیپلمات غربی ادعا کرد: دولت آمریکا از روز گذشته مراحل اولیه خروج دیپلمات‌ های خود از عراق را فراهم کرده است.

تهدید آمریکا به تعطیلی سفارت این کشور در عراق - اسپوتنیک ایران
تهدید آمریکا به تعطیلی سفارت این کشور در عراق

منابع آگاه در دولت عراق گفته‌اند، که مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا هفته گذشته در مکالمه تلفنی با برهم صالح رئیس ‌جمهور عراق هشدار داده است که در صورت متوقف نشدن حملات راکتی به دیپلمات‌های آمریکایی در عراق، دولت آمریکا سفارت خود در بغداد را تعطیل خواهد کرد.

دو دیپلمات غربی نیز مدعی شده‌اند که مقدمات خروج کارکنان سفارت آمریکا از عراق روز گذشته فراهم شده است. به گفته این دیپلمات‌های غربی،‌ آمریکا تصمیم خود درباره طرح احتمالی تعطیل کردن سفارتش در بغداد را به اطلاع دولت‌های متبوع آنها رسانده است.

با این حال، وزارت امور خارجه آمریکا از اظهارنظر مستقیم درباره احتمال خروج دیپلمات ‌های این کشور از عراق خودداری کرده است. یک مقام وزارت خارجه آمریکا درباره مکالمه هفته گذشته مایک پامپئو و رئیس‌جمهور عراق به رویترز گفت: ما هرگز درباره گفتگوهای دیپلماتیک وزیر خارجه با سران کشورهای خارجی اظهار نظر نمی‌کنیم.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала