افزایش محدویت‌ های کرونایی در تهران

© Sputnik / Soheil Ghanbarzadehافزایش محدویت‌ های کرونایی در تهران
افزایش محدویت‌ های کرونایی در تهران - اسپوتنیک ایران
اشتراک
استاندار تهران اعلام کرد: طبق مصوبه ابلاغی به همه دستگاه‌های اجرایی و ملی، هر فردی که از ماسک استفاده نکند خدمت به وی ارائه نمی شود و هر کارمندی که بخواهد خدمت به چنین فردی ارائه کند خلاف آیین نامه عمل کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران، در چهارمین جلسه شورای برنامه‌ ریزی و توسعه استان تهران درباره وضعیت بیماری کرونا اذعان داشت: تعطیلات موجب شده که امروز روند مراجعان سرپایی و میزان بستری بیماران در بخش ویژه رو به افزایش باشد که این امر، شرایط را برای مدیریت و خدمت رسانی سخت تر کرده است.

آخرین آمار ویروس کرونا در ایران - اسپوتنیک ایران
آخرین آمار ویروس کرونا در ایران

وی افزود: استانداران و دانشگاه ‌های علوم پزشکی پیشنهاد دادند، که استانداران از اختیارات استانی استفاده کنند تا برخی محدودیت‌ ها اعمال شود که دیروز در جلسه ستاد ملی این امر مصوب شد، با این شرط که ستادهای استانی پیشنهادات خود را به دو وزیر بهداشت و کشور ارسال کنند و پس از تأیید آنها جنبه اجرایی پیدا کند.

استاندار تهران تصریح کرد: بر این اساس، دیروز جلسه ستاد استانی داشتیم و پیشنهاداتی ارائه شد که پس از تأیید دو وزیر در استان اجرایی می ‌شود؛ چرا که تهران به چابک سازی، کم کردن تراکم و اعمال محدودیت‌های بیشتر نیاز دارد.

محسنی بندپی تصریح کرد: تهران پایلوت شده تا برخی از محدودیت‌ ها به ویژه در مورد استفاده از ماسک اعمال شود، تا هر فردی که از ماسک استفاده نکند خدمت به وی ارائه نشود و هر کارمندی که بخواهد خدمت به چنین فردی ارائه کند خلاف آیین نامه عمل کرده است که این مصوبه به همه دستگاه‌ های اجرایی و ملی ابلاغ شد.

وی خاطرنشان کرد: پیشنهاد استان این است که تعطیلی ورزش ‌هایی که برخورد فیزیکی دارند همچنین استخرهای شنا، قهوه‌ خانه‌ها، نماز جمعه و تالارها تداوم پیدا کند تا نسبت به مدیریت بیماری در شرایط شروع فصل پاییز، شیوع آنفلوآنزا و سرما، تراکم جمعیت و غیره اقدام شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала