ارمنستان وضعیت جنگی اعلام کرد

© Sputnik / Aram Nersesyan  /  مراجعه به بانک تصاویر ارمنستان وضعیت جنگی اعلام کرد
ارمنستان وضعیت جنگی اعلام کرد - اسپوتنیک ایران
Telegram
کابینه وزیران ارمنستان با اعلام وضعیت جنگی، بسیج عمومی اعلام کرد.

به گزارش اسپوتنیک، دولت ارمنستان روز یکشنبه، در ارتباط با تشدید تنش در قره باغ، وضعیت جنگی وضع کرد و از بسیج عمومی نیروهای ذخیره خبر داد. نخست وزیر ارمنستان، نیکول پاشینیان در این مورد در صفحه فیس بوک خود نوشت.

اعلام وضعیت جنگی در قره‌ باغ - اسپوتنیک ایران
اعلام وضعیت جنگی در قره‌ باغ

وی خاطرنشان کرد: "هموطنان عزیز، اکنون با تصمیم دولت، وضعیت جنگی و بسیج عمومی در ارمنستان اعلام شده است. من از همه پرسنل می خواهم که به کمیساریای نظامی بیایند." 

در اوایل روز یکشنبه، وزارت دفاع آذربایجان اعلام کرد که نیروهای مسلح ارمنستان به شهرک های واقع در خط مرزی در قره باغ تیراندازی کردند، طبق این داده ها، غیرنظامیان در این درگیری کشته شده اند. همچنین به گفته وزارت دفاع ارمنستان، قره باغ تحت حملات هوایی و موشکی قرار گرفت. وهرام پوگوسيان، دبير مطبوعاتي رئيس جمهور جمهوری خودخوانده قره باغ گزارش داد كه شهرک های مسالمت آميز در قره باغ، از جمله استپاناكارت، پايتخت، مورد اصابت گلوله های توپخانه ای قرار گرفت و او مردم را به پناه گرفتن فراخواند. مقامات جمهوری قره باغ وضعیت جنگی و بسیج عمومی اعلام کردند.

درگیری در قره باغ در فوریه 1988 آغاز شد، زمانی که منطقه خودمختار قره باغ کوهستانی اعلام جدا شدن از جمهوری شوروی سوسیالیستی آذربایجان را مطرح کرد. در جریان درگیری مسلحانه در سالهای 1992-1994، آذربایجان کنترل خود را بر قره باغ و هفت منطقه مجاور از دست داد. از سال 1992، مذاکرات در مورد حل و فصل مسالمت آمیز منازعات در چارچوب گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا، به ریاست مشترک - روسیه، ایالات متحده و فرانسه در جریان است. آذربایجان اصرار دارد که تمامیت ارضی خود را حفظ کند، ارمنستان از منافع جمهوری ناشناخته محافظت می کند، زیرا جمهوری قره باغ طرف مذاکره نیست.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала