وضعیت بحرانی در تهران و درخواست محدودیت‌های یک هفته‌ای

CC BY 4.0 / IRNA / وضعیت بحرانی در تهران و درخواست اعمال محدودیت‌های یک هفته‌ای
وضعیت بحرانی در تهران و درخواست اعمال محدودیت‌های یک هفته‌ای - اسپوتنیک ایران
Telegram
رییس ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در کلانشهر تهران اعلام کرد که شهر تهران در وضعیت کاملاً بحرانی و پر خطر قرار دارد.

به گزارش اسپوتنیک، علیرضا زالی، رییس ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه شهر تهران در وضعیت کاملاً بحرانی و پر خطر قرار دارد، گفت: بر این اساس ستاد کرونای تهران به همراه استانداری تهران طی نامه‌ای به وزیر بهداشت و وزیر ایران، در خواست اعمال محدودیت‌های کرونایی برای استان تهران را تهیه و ارسال کردیم.

آخرین آمار کرونا در ایران: 172 فوتی جدید و وخیم بودن حال ۴۰۴۱ بیمار - اسپوتنیک ایران
آخرین آمار کرونا در ایران: 172 فوتی جدید و وخیم بودن حال ۴۰۴۱ بیمار

 دکتر علیرضا زالی در حاشیه مراسم رونمایی از کتاب که در ستاد کرونای استان تهران برگزار شد در جمع خبرنگاران، در پاسخ به سوالی درباره واگذاری اختیار تعطیلی استانها به ستادهای استانی کرونا، اظهار کرد: همانگونه که امروز در ستاد ملی مطرح شد، بلافاصله بعد از آن ستاد کرونای تهران به همراه استانداری تهران طی نامه‌ای به وزیر بهداشت و وزیر کشور، در خواست اعمال محدودیت‌های کرونایی برای استان تهران را تهیه و ارسال کردیم.

وی ادامه داد: آن چیزی که در ستاد ملی مصوب شد، سقف و بازه زمانی یک هفته‌ای برای محدودیت‌ها بوده که بر این اساس ما نیز در بازه زمانی یک هفته‌ای خواستار اعمال محدودیت‌ها در استان و شهر تهران هستیم و طبیعتا در انتهای هفته با تحلیل آماری و اپیدمیولوژیک بیماری در استان تهران، راجع به استمرار ، ادامه و یا تعلیق محدودیت‌ها اعمال نظر خواهیم کرد.

زالی با بیان اینکه متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته تعداد بیماران جدید بستری در بیمارستان‌های تهران به 800 نفر افزایش یافته است، گفت: از این تعداد حدود ۱۲۵ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده‌اند. در واقع شرایط جدید بیماری در تهران کماکان به گونه‌ای است که وضعیت شهر تهران را در وضعیت کاملاً بحرانی و پر خطر قرار داده است.

وی با بیان اینکه تا انتهای هفته گذشته تقریباً هر روز شاهد شیب رو به تزاید آمار بیماری بوده‌ایم، گفت: در هفته فعلی و پیش رو نیز آمار بررسی خواهد شد و بر اساس وضعیت تهران تصمیم‌گیری می‌شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала