نماینده مجلس ایران: افزایش حقوق ها به گرد تورم نمی ‌رسد

© REUTERS / Raheb Homavandiنماینده مجلس ایران: افزایش حقوق ها به گرد تورم نمی ‌رسد
نماینده مجلس ایران: افزایش حقوق ها به گرد تورم نمی ‌رسد - اسپوتنیک ایران
Telegram
نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی ایران گفت: قیمت اجناس و کالا ها روزانه بالا می ‌رود و افزایش حقوق کارمندان و کارگران به گرد تورم نمی‌ رسد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، حسین خسروی نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی ایران با اشاره به شرایط نابسامان اقتصادی، اظهار داشت: آقای رئیس‌ جمهور در زمان تبلیغات انتخابات ریاست ‌جمهوری گفت «اگر مشکلات این کشور که بسیار پیچیده است را ه‌حل نداشت من کاندیدا نمی ‌شدم»، با توجه به شرایط موجود اقتصادی باید پرسید، آیا واقعاً مشکلات حل شده است؟

انتقاد تند نماینده مجلس ایران از حسن روحانی - اسپوتنیک ایران
انتقاد تند نماینده مجلس ایران از حسن روحانی

وی یادآور شد: آقای رئیس‌ جمهور در زمان تبلیغات ریاست ‌جمهوری عنوان می ‌کرد «در ماه‌های ابتدایی آغاز به کار دولت تدبیر و امید موانع از سر راه تولید برداشته می ‌شود»، اما در حال حاضر شاهد هستیم که موانع در برخی از بخش‌ ها از هفت‌ خوان به هفتاد‌ خوان رسیده و به‌ همین دلیل تولید آسیب دیده است.

نماینده مردم بیرجند در مجلس ایران با یادآوری اینکه شعار رئیس ‌جمهور نجات اقتصاد کشور بود، ادامه داد: قیمت اجناس و کالاها روزانه بالا می ‌رود و افزایش حقوق کارمندان و کارگران به گرد تورم نمی‌ رسد و در زمان حاضر بازار بورس، ارز و خودرو به دلیل سیاست ‌های دولت غرق در هرج و مرج است.

خسروی ادامه داد: دولت روحانی در پی این بود که آنچنان مردم را از درآمد سرشار کند که به یارانه نیاز نداشته باشند، اما اکنون بعد از حدود 9 سال‌ و نیم ثابت‌ بودن میزان پرداختی یارانه، نرخ آب، برق، گاز، تلفن و مایحتاج مردم افزایشی چشمگیر داشته و افزایش حقوق کارمندان به گرد تورم نمی ‌رسد.

وی با اشاره به افزایش تورم و کاهش قدرت خرید مردم، اظهار کرد: به ‌رغم افزایش درآمد اسمی خانوارها، قدرت خرید هر فرد ایرانی نسبت به سال 90 یک‌‌سوم کاهش پیدا کرده که همین مسئله اقشار ضعیف جامعه را تحت فشار قرار داده است.

نماینده بیرجند در مجلس ایران با اشاره به بالا رفتن قیمت دلار ، اضافه کرد: دلار از حدود 3هزار تومان به حدود 27هزار تومان رسیده است  که لازم است مسئولان اقتصادی و رئیس ‌جمهور در این باره توضیح دهند و بگویند که مشکل از کجاست.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала