دبیرکل النجباء عراق: سفارت آمریکا در بغداد پایگاه نظامی بزرگی است

© AP Photo / Hadi Mizban / بغداد
بغداد  - اسپوتنیک ایران
Telegram
دبیرکل جنبش عراقی النجباء اتهام‌ها علیه گروه‌های مقاومت در عراق مبنی بر هدف قرار دادن سفارت آمریکا در بغداد را رد کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «المیادین»، دبیرکل جنبش النجباء عراق اتهام‌های آمریکا علیه گروه‌های مقاومت عراق مبنی بر حمله سفارتخانه‌ها را حربه واشنگتن برای شورانیدن افکار عمومی علیه مقاومت دانست و گفت که آمر این حملات، آمریکایی‌ها هستند.

وی در ادامه گفت:« موضع النجباء واضح است و آن اینکه هرگونه حمله به مراکز دیپلماسی را نمی‌پذیرد و این حملات را تجاوز آشکار می‌داند.

آمریکا دلیل حسادت جهان را به ایالات متحده ذکر کرد - اسپوتنیک ایران
آمریکا دلیل حسادت جهان را به ایالات متحده ذکر کرد

النجباء و گروه‌های مقاومت معتقدند حمایت از مراکز دیپلماسی که به دنبال تقویت روابط عراق با دنیا هستند، حائر اهمیت است. کسانی که در عراق، بر عدم حمله به مراکز دیپلماتیک تأکید و تصریح دارند منظورشان سفارت شر آمریکا نبوده بلکه منظور آن‌ها مراکز دیپلماسی واقعی است.

هدف از اظهارات مقامات آمریکایی، برانگیختن افکار عمومی علیه مقاومت اسلامی  است. واضح است که آمریکایی‌ها به مزدوران خود در گروهک‌هایی که آموزششان داده و آن‌ها را مجهز کرده‌اند، دستور داده‌اند تا به مناطق مسکونی اطراف سفارت آمریکا حمله کنند.

سفارت آمریکا در بغداد پایگاه نظامی بزرگی است که در بین مناطق مسکونی بغداد واقع شده است».

اخیرا به دنبال حملات متوالی به اطراف سفارت بغداد، منابع و رسانه‌های آمریکایی و عربی نوشتند که وزیر خارجه آمریکا سران عراق را تهدید کرده که این حملات اگر ادامه پیدا کند، واشنگتن سفارت خود را خواهد بست.

منابع یادشده حتی گفته‌اند آمریکا با طرح این ادعا می‌خواهد بار دیگر گروه‌های مقاومت از جمله الحشد الشعبی و گردان‌های حزب‌الله را هدف قرار دهد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала