هشدار بی سابقه فرمانده نیروی دریایی ایران به آمریکا

© Photo / IRNAهشدار بی سابقه فرمانده نیروی دریایی ایران به آمریکا
هشدار بی سابقه فرمانده نیروی دریایی ایران به آمریکا  - اسپوتنیک ایران
Telegram
دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران اعلام کرد کشور وی با دقت همه حرکات نیروئی دریایی ایالات متحده را تحت نظر دارد و حتی نام فرمانده هر شناورآمریکایی و "این‌که چه دوره‌ای طی کرده و چه خصوصیات اخلاقی دارد در بانک‌های اطلاعاتی جمهوری اسلامی وجود دارد".

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانههای ایران ، دریادار حسین خانزادی با حضور در یک برنامه گفتگوی ویژه خبری با موضوع تحلیل شرایط منطقه در حوزه دریا و بررسی دستاوردهای نیروهای دریایی ارتش و سپاه، اظهار کرد: ناوگان نیروی دریایی ارتش تروریستی آمریکا را از مبدأ رصد می‌کنیم و از لحظه‌ای که طناب‌های خودشان را از اسکله جدا می‌کنند، رصد می‌شوند تا تمام مسیر که نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز با روش‌های خاصی که امروز به آن مجهز شده است نقطه به نقطه رصد و پایش می‌شوند تا وارد منطقه اقیانوس هند می‌شوند.

آمریکا ناوهواپیمابر به خلیج فارس اعزام کرد - اسپوتنیک ایران
تشریح جزئیات شناسایی ناوگروه آمریکایی نیمیتز توسط سپاه ایران

وی افزود: در این منطقه رصدها با دقت و مراقبت بیشتری انجام می‌شود، به طور معمول از ده ماه گذشته یگان عمده آمریکایی وارد منطقه خلیج فارس نشده بود که علت آن هم این بود که نگرانی جدی از نزدیک شدن به منطقه داشتند و نگران این هستند که رفتار آنها با تحکم و برخورد جدی نیروهای جمهوری اسلامی ایران مواجه شود.

امیر خانزادی ادامه داد: این‌که در فاصله تقریبا ۶۰۰-۷۰۰ کیلومتری از مرزهای آبی جمهوری اسلامی ایران در یک نقطه ایستایی قرار می‌گیرند، تصورشان این است که دور از دسترس ما ایستاده اند، غافل از این‌که در همان نقطه هم لحظه به لحظه تحت مراقبت ما قرار دارند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان این‌که حضور آمریکایی‌ها در منطقه برای آرام کردن خاطر کشورهای سرسپرده است، گفت: آبهای تحت حاکمیت ایران از امنیت بالایی برخوردار است و هر سیگنالی از یک شناور دریافت می‌شود، حتی نام فرمانده شناور و این‌که چه دوره‌ای طی کرده و چه خصوصیات اخلاقی دارد در بانک‌های اطلاعاتی ما وجود دارد و نمایش داده می‌شود.

وی درباره رزمایش‌های مشترک این نیرو با سایر کشورها، عنوان کرد: رزمایش قفقاز ۲۰۲۰ در جریان است که تعدادی از کشورهای جهان حضور دارند و ما نیز حضور داریم که در بخش دریایی آن در دریای خزر دو ناو موشک انداز ما در آن حضور دارند. برای پایان سال هم در نظر داریم یک رزمایش مرکب دریایی با حضور کشورهای دیگر برگزار کنیم.

خانزادی درباره شلیک موشک از زیردریایی غدیر با بیان این‌که موشکی که از زیردریایی غدیر شلیک شد نمونه فعلی آن دو برابر برد دارد، گفت: روز گذشته از فروند دوم و سوم فاتح که بدنه آنها در حال ساخت است بازدید کردیم. فروند چهارم فاتح هم از نوع خاصی از پیشران استفاده میکند که مستقل از هوا (AIP) عمل می‌کند و مدت زمان بیشتری در زیر آب می‌ماند.

وی درباره الحاق تجهیزات جدید به نیروی دریایی ارتش، گفت: آذرماه امسال آذرماه پرباری است و ناوشکن دنا، ناو مین شکار صبا و ناو موشک انداز زره آماده رونمایی خواهد شد و همچنین اولین ناو بندر جمهوری اسلامی که شناور بسیار بزرگی است و ۲۴ متر بزرگ‌تر از ناو خارک است و ۶-۷ فروند بالگرد با خود حمل می‌کند و ظرفیت‌های زیادی از جنگ الکترونیک، موشکی، پهپاد، بالگرد و حتی عملیات ویژه را می‌تواند حمل کند و آذرماه رونمایی می‌شوند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала