سریعترین تست تشخیص کرونا ساخته شد

© AFP 2022 / STRسریعترین تست تشخیص کرونا ساخته شد
سریعترین تست تشخیص کرونا ساخته شد - اسپوتنیک ایران
Telegram
سریعترین سیستم آزمایش کووید-19 در جهان توسط کمپانی آلمانی "بوش" ساخت شد.

به گزارش اسپوتنیک، کمپانی آلمانی "بوش" اعلام داشت که یک سیستم آزمایش کووید-19 ایجاد کرده است که نتیجه را در 39 دقیقه گزارش می‌کند. "بوش" این سیستم آزمایش را سریعترین فناوری آزمایش PCR در جهان نامید.

ساخت تست تشخیص کرونا در ۹۰ دقیقه + عکس  - اسپوتنیک ایران
ساخت تست تشخیص کرونا در ۹۰ دقیقه + عکس

در بیانیه مطبوعاتی "بوش" آمده است: بوش یک آزمایش سریع جدید مبتنی بر دستگاه Vivalytic  برای شناسایی پاتوژن SARS-CoV-2 ایجاد کرده است. نتیجه حاصله از آزمایش در 39 دقیقه، قابل اطمینان است. در حال حاضر هیچ آزمایشی در جهان وجود ندارد که بر اساس PCR سریعتر کار کند.

این شرکت انتظار دارد که این در مکان‌های آزمایش قابل جابجایی و در اماکنی که لازم است نتیجه سریع حاصل شود، به عنوان مثال در فرودگاه‌ها ودر پارکینگ‌های اتوبان‌ها، کاربرد پیدا کند. به گفته بوش، این محصول در حال حاضر برای استفاده در اروپا در دسترس است. این محصول با حساسیت تست 98٪ و ویژگی 100٪ (تست 98 درصد بیماران مبتلا و 100 درصد افراد غیر مبتلا را درست تشخیص می‌دهد)، با حمایت وزارت آموزش و پرورش و علوم آلمان توسعه یافته است.

لازم به ذکر است که اولین نسخه از سیستم تست مبتنی بر دستگاه Vivalytic در ماه مارس ساخته شد و نتیجه را در دو ساعت و نیم ارائه داد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала