بریتانیا از نظر موارد ابتلا به ویروس کرونا رکورد زد

© AP Photo / Alberto Pezzaliکرونا ویروس در لندن
کرونا ویروس در لندن - اسپوتنیک ایران
Telegram
طی یک شبانه روز 40 نفر بر اثر ابتلا به کووید جان سپردند.

به گزارش اسپوتنیک، بریتانیا از آغاز پاندمی کرونا، از نظر موارد ابتلا به ویروس کرونا رکورد زد. مطابق با اطلاعات وزارت بهداشت بریتانیا، موارد ابتلا به ویروس کرونا طی یک شبانه‌روز  6634 مورد اعلام شد. تعداد 40 نفر بر اثر ابتلا به کووید جان سپردند.

تعداد کل مبتلایان به این ویروس در بریتانیا از 416 هزار نفر فراتر می رود و تعداد فوتی ها 41902 نفر اعلام شده است.

بوریس جانسون یکسری محدودیت ها برای مبارزه با کرونا را اعلام کرده است. دولت در صورت افزایش تعداد مبتلایان انزوای شدید شهروندان را معمول خواهد کرد.

 لندن  - اسپوتنیک ایران
واکنش سفارت روسیه در بریتانیا نسبت به اعلامیه لندن در باره تهدید سایبری

ویروس کرونا که شیوع آن از اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در چین شروع شد، علاوه بر30 استان و منطقه چین، به شماری دیگر از کشورها از جمله آمریکا، استرالیا، تایلند، مالزی، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، سوئد، اسپانیا، فرانسه و امارات متحده عربی نیز سرایت کرده است.

در 31 دسامبر سال 2019، مقامات چینی از شیوع ذات الریه پنومونی ناشناخته در شهر ووهان در بخش مرکزی این کشور (استان هوبی) به سازمان بهداشت جهانی اطلاع دادند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را شناسایی کرده اند، این یک ویروس جدید است.

این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود.حدس زده می‌شود که ممکن است این بیماری از طریق تماس با این آبزیان یا خوردن آنها منتقل شود، ولی هنوز نتیجه نهایی در این زمینه حاصل نشده است.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود 7 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

سازمان بهداشت جهانی شیوع این بیماری را فوریتی با اهمیت بین المللی تشخیص داد و نام رسمی آن را بیماری COVID-19 گذاشت.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала