اعلام زمان الحاق اولین ناوبندر به نیروی دریایی ایران

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / اعلام زمان الحاق اولین ناوبندر به نیروی دریایی ایران
اعلام زمان الحاق اولین ناوبندر به نیروی دریایی ایران  - اسپوتنیک ایران
Telegram
فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران اعلام کرد اولین ناو بندر جمهوری اسلامی که ۲۴ متر بزرگ‌تر از ناو خارک است و ۷ فروند بالگرد با خود حمل می کند آذرماه رونمایی می شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه های ایران ، دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش شامگاه پنجشنبه با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری با موضوع تحلیل شرایط منطقه در حوزه دریا و بررسی دستاوردهای نیروهای دریایی ارتش و سپاه درباره الحاق تجهیزات جدید به نیروی دریایی ارتش، گفت: آذرماه امسال آذرماه پرباری است و ناوشکن دنا، ناو مین شکار صبا و ناو موشک انداز زره آماده رونمایی خواهد شد و همچنین اولین ناو بندر جمهوری اسلامی که شناور بسیار بزرگی است و ۲۴ متر بزرگ‌تر از ناو خارک است و6-7 فروند بالگرد با خود حمل می‌کند و ظرفیت‌های زیادی از جنگ الکترونیک، موشکی، پهپاد، بالگرد و حتی عملیات ویژه را می‌تواند حمل کند ، آذرماه رونمایی می شود.

الحاق ۱۸۸ فروند پهپاد و بالگرد به نیروی دریایی سپاه ایران + عکس   - اسپوتنیک ایران
الحاق ۱۸۸ فروند پهپاد و بالگرد به نیروی دریایی سپاه ایران + عکس

دریادار حسین خانزادی درباره رزمایش‌های مشترک این نیرو با سایر کشورها، عنوان کرد: رزمایش قفقاز 2020 در جریان است که تعدادی از کشورهای جهان حضور دارند و ما نیز حضور داریم که در بخش دریایی آن در دریای خزر دو ناو موشک انداز ما در آن حضور دارند. برای پایان سال هم در نظر داریم یک رزمایش مرکب دریایی با حضور کشورهای دیگر برگزار کنیم.

خانزادی درباره شلیک موشک از زیردریایی غدیر با بیان اینکه موشکی که از زیردریایی غدیر شلیک شد نمونه فعلی آن دو برابر برد دارد، گفت: روز گذشته از فروند دوم و سوم فاتح که بدنه آنها در حال ساخت است بازدید کردیم. فروند چهارم فاتح هم از نوع خاصی از پیشران استفاده میکند که مستقل از هوا (AIP) عمل می‌کند و مدت زمان بیشتری در زیر آب می ماند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала