احضار سفیر تاجیکستان به وزارت امور خارجه ایران

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / احضار سفیر تاجیکستان به وزارت امور خارجه ایران
احضار سفیر تاجیکستان به وزارت امور خارجه ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزارت امور خارجه ایران از احضار سفیر تاجیکستان در پی پخش یک سریال مستند علیه ایران از تلویزیون این کشور خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، ‎وزارت امور خارجه ایران اعلام کرد؛ در پی پخش یک سریال به اصطلاح مستند در تلویزیون دولتی تاجیکستان و طرح اتهامات کذب و مغرضانه علیه جمهوری اسلامی ایران، بعد از ظهر امروز جمعه سفیر این کشور در تهران توسط رییس اداره آسیای مرکزی به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران نسبت به اتهامات بی اساس وارده و رفتار غیر مسئولانه تلویزیون دولتی تاجیکستان به وی ابلاغ شد. 

سعید خطیب ‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران - اسپوتنیک ایران
واکنش وزارت خارجه ایران به گزارش گاردین درباره احضار سفرای ایران

در این دیدار تأکید شد: جمهوری اسلامی ایران خواهان روابط دوستانه، برادرانه و مبتنی بر احترام متقابل با تاجیکستان است، اما استمرار اینگونه رفتارها از سوی دولت آن کشور، خلاف قواعد روابط دوستانه بوده و دولت تاجیکستان باید به تبعات چنین رفتارهایی توجه داشته باشد. 

در گفت‌وگو با سفیر تاجیکستان همچنین تصریح شد: جمهوری اسلامی ایران انتظار دارد دولت تاجیکستان نسبت به تصحیح رویکرد خود به ویژه در توقف تبلیغات دروغین علیه جمهوری اسلامی ایران در تلویزیون آن کشور اقدام کند. 

سفیر تاجیکستان نیز در این دیدار اظهار داشت که مراتب اعتراض جمهوری اسلامی ایران را در اسرع وقت به دولت متبوع خود منتقل خواهد کرد.

شایان ذکر است این دومین بار طی هفته جاری است که سفیر تاجیکستان در رابطه با موضوع فوق به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران به وی ابلاغ می‌شود.

سفیر تاجیکستان پیش از این توسط دستیار وزیر و مدیرکل اورآسیای وزارت امور خارجه‌ ایران احضار شده بود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала