ناوالنی از بیمارستان شاریته مرخص شد

© REUTERS / Instagram @NAVALNY روز گذشته ناوالنی از بیمارستان شاریته مرخص شد
 روز گذشته ناوالنی از بیمارستان شاریته مرخص شد - اسپوتنیک ایران
Telegram
ناوالنی که مدت ها به علت مسموميت در بیمارستان شاریته به سر مي برد، در نهايت مرخص شد.

  توضیحات همراهان ناوالنی درباره بطری آلوده به نوویچوک در هتل محل اقامت وی در روسیه  - اسپوتنیک ایران
توضیحات همراهان ناوالنی درباره کشف بطری آلوده به "نوویچوک" در محل اقامت وی + ویدئو
به گزارش اسپوتنیک، الکسی ناوالنی روز گذشته پس از گذراندن دوران نقاهت و معالجه در بیمارستان در آلمان مرخص شد.

پیش ازاین بیمارستان " Charite " در برلین اعلام کرد، وضعیت ناوالنی که بعد از بیمار شدن در روسیه برای درمان به آنجا منتقل شد، رو به بهبود است و او دیگر از دستگاه تنفس مصنوعی استفاده نمی‌کند و می‌تواند از تخت خارج شود.

بیستم ماه اوت الکسی ناوالنی  در راه بازگشت از شهر تومسک سیبری به مسکو در هواپیما  حالش بد شد و به همین دلیل هواپیما ناچار به فرود اضطراری در شهر اومسک شد. پزشکان اومسک تشخیص اصلی را نوعی اختلال متابولیك عنوان کردند که باعث افت شدید قند خون می شود. دلایل آن هنوز روشن نشده است، اما در بررسی ها و آزمایشات پزشکان اومسک، اثری از سم در خون ناوالنی یافت نشد.

ناوالنی برای معالجه به آلمان منتقل شد. دولت آلمان پیشتر اعلام کرد که بر اساس نتایج حاصله توسط  متخصصان یک آزمایشگاه نظامی در این کشور، الکسی ناوالنی با عنصری از گروه مواد سمی فلج کننده اعصاب موسوم به "نوویچوک" مسموم شده است. این در حالی است که وزارت خارجه روسیه گزارش های آلمانی ها  درباره ناوالنی را بی اساس دانسته است. کلینیک پزشکی شاریته در برلین روز دوشنبه اعلام کرد، که وضعیت سلامتی الکسی ناوالنی بهبود یافته و وی از حالت کما بیرون آمده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала