هشدار پاریس درباره خطر فروپاشی لبنان

© Fotolia / Kovalenkovpetrهشدار پاریس درباره خطر فروپاشی لبنان
هشدار پاریس درباره خطر فروپاشی لبنان - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزارت خارجه فرانسه بار دیگر به جریان ها و احزاب سیاسی لبنان هشدار داد در صورت عدم تشکیل فوری دولت، این کشور با خطر فروپاشی روبرو خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا،سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در جمع خبرنگاران گفت:در این لحظه حساس از تاریخ لبنان، احزاب سیاسی یک گزینه دارند و باید بین فروپاشی لبنان و حفظ آن انتخاب کنند. آنها مسئولیت سنگینی در قبال لبنان بر دوش دارند.

دو منبع دیپلماتیک  فرانسوی هم اعلام کردند که فرانسه فشارهایش بر سیاستمداران لبنانی برای تشکیل دولتی جدید در چارچوب زمانی معقول برای نجات این کشور از بحران عمیقی که در آن دست و پا می زند وارد می کند.

لبنان به کدام سمت خواهد رفت - اسپوتنیک ایران
لبنان به کدام سمت خواهد رفت؟

این دو مسئول اما گفتند که فرانسه موعد نهایی جدیدی را برای تشکیل دولت لبنان پس از پایان مهلت قبلی در اوسط سپتامبر مشخص نکرده است.

 میشل عون، رئیس جمهور لبنان به رهبران و احزاب سیاسی و فراکسیون ها هشدار داده که کشور در صورت عدم تشکیل دولت جدید برای خروج از بدترین بحران تاریخ لبنان از زمان جنگ داخلی آن، به سمت جهنم کشانده خواهد شد.

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه همجنین گفت که فرانسه از این که مسئولان لبنانی به تعهداتشان در ابتدای سپتامبر عمل نکردند ناراحت است و از آن ها میخواهد برای تشکیل دولت به نخست وزیری مصطفی ادیب توافق کنند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала