در ماه اکتبر ، کره زمین "قمر" جدیدی خواهد داشت + ویدئو

© Fotolia / JohanSwanepoelدر ماه اکتبر ، کره زمین "قمر" جدیدی خواهد داشت
در ماه اکتبر ، کره زمین قمر جدیدی خواهد داشت - اسپوتنیک ایران
Telegram
اجسام مختلف زیادی در فضا وجود دارند. برخی برای ما خطرناک هستند ، برخی دیگر مورد توجه علمی هستند و برخی دیگر اصلاً ممکن است به قمرهای جدید تبدیل شوند!

به گزارش اسپوتنیک، ستاره شناسان اخیراً متوجه حرکت جسم مرموزی د به سمت کره خاکی ما شده اند ، این جسم فضایی هیچ خطری برای زمین ندارد  اما احتمالاً در دام مدار آن قرار گرفته و در ماه اکتبر به یک مینی قمر جدید تبدیل خواهد شد !

اگر این اتفاق بیفتد ، این جسم فضایی از سوی پژوهشگران 2020 SO نامیده شده ، به سومین مینی قمر ثبت شده می شود که به دور زمین می چرخند. 2020 SO مانند دو جسم فضایی دیگر ، رسماً به عنوان یک سیارک طبقه بندی می شود  اما شواهدی وجود دارد حاکی از اینکه ممکن است در واقع قطعه ای از بقایای زباله فضایی ایجاد شده توسط انسان ها باشد که پس از چندین سال تصمیم به "بازگشت به خانه" گرفته باشد.

​دانشمندان  احتمال می دهند که این می تواند بلوک شتاب دهنده "سنتاور" باشد که از دستگاه فرود  Surveyor 2 که در سال 1966 برای مطالعه ماه به فضا پرتاب شد اما در ماموریت خود موفق نگردید، به دور ریخته شده است . محققان متذکر شدند که اندازه این جسم به اندازه بلوک شتاب دهنده نامبرده  بوده و حرکت آن بسیار کندتر از سیارک است. آلیس گورمن ، باستان شناس فضایی گفت که سرعت کم این جسم سرعت اولیه آن را بازتاب می دهد که این موضوع نیز گویا است.

کارشناسان می گویند ردیابی همه زباله های فضایی که طی دهه های گذشته تاکنون به مدار زمین پرتاب کرده ایم ، اصلاً غیرممکن است. بنابراین ، دانشمندان از این واقعیت که یک قطعه از یک فضاپیمای قدیمی ممکن است مهمان جدیدی در مدار ما باشد ، تعجب نمی کنند.

در هر حال مینی ماه جدید مدت زیادی در مدار زمین نخواهد داشت. پیش بینی های فعلی حاکی از آن هستند که این جسم تا ماه مه 2021 در مدار زمین نخواهد ماند  و پس از آن دوباره به فضای کیهانی پرواز خواهد کرد.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала