جنگ سایبری حشد الشعبی علیه داعش در عراق

© Sputnik / Alexey Malgavko /  مراجعه به بانک تصاویر جنگ سایبری حشد الشعبی علیه داعش در عراق
جنگ سایبری حشد الشعبی علیه داعش در عراق  - اسپوتنیک ایران
Telegram
حشد الشعبی عراق روز چهارشنبه برای اولین بار از جنگ سایبری علیه گروه تروریستی داعش (سازمان ممنوعه در روسیه ) خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العالم، صادق الحسینی سخنگوی محور استان دیالی در حشد الشعبی عراق برای نخستین بار فاش کرد که نیروهای حشد الشعبی برای از بین بردن تریبون های تبلیغاتی گروه تروریستی داعش از جنگ سایبری استفاده کرده اند.

وی افزود: نبرد ما با داعش به نبرد تسلیحاتی محدود نبوده بلکه با تفکر افراطی این گروه تروریستی در تریبون های رسانه ای و شبکه های اجتماعی نیز جنگیده ایم.

الحسینی تصریح کرد: ما با جنگ تبلیغاتی داعش در شبکه های اجتماعی مقابله کرده ایم که در تلاش برای دروغ پرددازی، افترا و فریب دادن افکار عمومی بوده است.

حشد الشعبی عناصر داعش در جنوب سامرا را خنثی کرد - اسپوتنیک ایران
حشد الشعبی عناصر داعش در جنوب سامرا را خنثی کرد

سخنگوی محور استان دیالی در الحشد الشعبی عراق تاکید کرد: حشد الشعبی برای مقابله با شایعه پراکنی های داعش در همه شبکه های اجتماعی و پاسخ دادن به بیانیه های دروغین این گروه، جنگ سایبری را در دستور کار قرار داد.

برپایه این گزارش، ده ها صفحه گروه تروریستی داعش در شبکه های اجتماعی با همکاری امنیتی با گروهی از فعالان در ماه های اخیر بسته شده است زیرا خطری برای امنیت عراق به شمار می رفتند.

یادآور می شود عراق پس از سه سال جنگ خونین، در پایان سال ۲۰۱۷ پیروزی بر سازمان تروریستی داعش را اعلام کرد.

با این حال هسته های مخفی و بقایای داعش همچنان قادر به حمله به نیروهای امنیتی و شهروندان در مناطق دور افتاده در شمال، شرق و غرب این کشور هستند.

استان های دیاله، کرکوک، نینوا، صلاح الدین و الانبار از کانون‌های فعالیت و تحرک گروه تروریستی داعش در عراق به شمار می‌رود.

نیروهای «الحشد الشعبی» و ارتش عراق در چهار ماه گذشته که بی‌سابقه‌ترین حملات داعش پس از سال ۲۰۱۷ توصیف شده، بیش از یکصد عملیات نظامی علیه تروریست‌ها انجام داده‌اند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала