تعداد مبتلابان به ویروس کرونا در انگلیس به 400000 نفر رسیده است

© Photo / Press service of AFK "Sistema" /  مراجعه به بانک تصاویر تعداد مبتلابان به ویروس کرونا در انگلیس به 400000 نفر رسیده است
تعداد مبتلابان به ویروس کرونا در انگلیس به 400000 نفر رسیده است - اسپوتنیک ایران
Telegram
تعداد موارد ثبت شده ابتلا به ویروس کرونا ویروس در انگلیس از 400 هزار نفر گذشته است.

به گزارش اسپوتنیک، داده های منتشر شده در وب سایت دولت انگلیس نشان می دهد که تعداد موارد ثبت شده ابتلا به ویروس کرونا در انگلیس از 400 هزار نفر گذشته است.

خاطرنشان می شود که روزانه 4926 مورد جدید بیمار مبتلا به ویروس کرونا در انگلیس شناسایی می شود.

در مجموع 41 هزار و 825 نفر بیمار مبتلا به کووید 19 در انگلیس فوت کرده اند.

گفتنی است، اکسفورد واکسنی را علیه کرونا تهیه کرده است.

در واکسنی که محققان دانشگاه آکسفورد کشف کرده‌اند، هم آنتی‌بادی و هم سلول‌ های تی وجود دارد.

افرادی که این واکسن را دریافت کرده‌اند پس از ۱۴ روز سلول تی خونشان به بالاترین حد ممکن رسیده است. همچنین آنتی‌بادی‌های بدنشان نیز پس از گذشت ۲۸ روز به نقطه اوج رسیده است.

محققان می‌گویند این واکسن ایمن است، ولی عوارض جانبی نیز دارد. تحقیقات بیشتر برای شناسایی عوارض جانبی و نیز اثرگذاری بیشتر این واکسن همچنان ادامه دارد.

دولت انگلیس پیش ‌تر ۱۰۰ میلیون دوز از این واکسن را سفارش داده است. تاکنون ۲۹۵ هزار تن در انگلیس به ویروس کرونا مبتلا شده‌ اند. از این میان، ۴۵ هزار تن جان خود را از دست داده ‌اند.

لندن امیدوار است با کشف واکسن کرونا جلوی قربانی شدن افراد بیشتر را بگیرد. با این وجود، در خوشبینانه‌ ترین حالت نسخه اولیه واکسن کرونا در اوایل سال ۲۰۲۱ میلادی به بازار عرضه خواهد شد. از همین رو، سازمان جهانی بهداشت از مردم خواسته است فاصله ‌گذاری اجتماعی را رعایت و در مکان ‌های عمومی از ماسک استفاده کنند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала