افشای رازی بزرگ در رابطه با دوره مربیگری کی روش در ایران

© Sputnik / Maxim Bogodvid /  مراجعه به بانک تصاویر افشای رازی بزرگ در رابطه با دوره مربیگری کی روش در ایران
افشای رازی بزرگ در رابطه با دوره مربیگری کی روش در ایران  - اسپوتنیک ایران
Telegram
علی کفاشیان، رئیس سابق فدراسیون فوتبال ایران از رازی بزرگ در رابطه با کارلوس کی روش ، سرمربی سابق تیم ملی این کشور پرده برداشت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مشرق، علی کفاشیان ۱۱ سال در فوتبال بوده است. ۸ سال به عنوان رئیس و سه سال به عنوان نایب رئیس فدراسیون ایران . در این سال ها او و فدراسیونش اتفاقات زیادی را از سر گذرانده اند. کفاشیان گه گاه مطالبی از آن دوران رو و عنوان می کند. او در حال حاضر هم نایب رئیس فدراسیون فوتبال است ولی زیاد خود را درگیر نمی کند. کفاشیان بیشتر از یکی دو بار در هفته به ساختمان فدراسیون نمی رود. دیروز دیدار کوتاهی با او داشتیم و بخشی از خاطرات دوران حضورش را مرور کردیم.

کفاشیان در لابه لای حرف های خود به نکته بسیار عجیبی اشاره کرد. او یاد بازی ایران و قطر در مقدماتی جام جهانی برزیل افتاد. دیداری که تیم ملی با گل رضا قوچان نژاد آن را یک بر صفر برد. کفاشیان می گوید: «بعد از بازی با ازبکستان یکسری فشارها بود که کارلوس کی روش را برکنار کنید. بعد هم ماجرای مهدی رحمتی و خداحافظی موقتش از تیم ملی پیش آمد. فشارها همینطور بیشتر شد. یادم هست یکی از مسوولان با نفوذ به دیدار من آمد. دو نفر بودند. به من گفتند کارلوس کی روش از قطری ها فلان قدر پول گرفته تا تیم ملی ببازد. گفتم نه بابا؟ واقعی است؟ گفتند بله، این اتفاق افتاده و ما با خبر هستیم. تعجب کردم. بعد به دیدار یکی از مسوولان بلندپایه ورزش رفتند و همین حرف ها را به او هم گفتند.»

واکنش تند کارلوس کی روش به زبان فارسی درباره گزارش فیفا
 - اسپوتنیک ایران
واکنش تند کارلوس کی روش به زبان فارسی درباره گزارش فیفا

رئیس سابق فدراسیون ادامه ماجرا را اینطور تعریف می کند: «مسوول بلندپایه ورزش هم بعدا به قطر سفر کرد. ایشان رفت و به جواد نکونام کاپیتان تیم ملی گفت کی روش بازی را به قطر فروخته، مراقب باشید! جواد هم گفته بود آقا این چه حرفی است؟ ما در تیم هستیم و می بینیم کی روش چطور کار می کند. ما گفتیم خدا کند این به گوش کی روش نرسد. او واقعا کار می کرد. برای بازی با قطر هم شبانه روز زمان گذاشته بود.»

کفاشیان به قبل از بازی می رسد، به لحظاتی که تیم ملی آماده می شد تا به زمین برود: «در ورزشگاه بودیم. من خیلی استرس داشتم. در راهرو راه می رفتم و حالم خوب نبود. کارلوس کی روش من را دید. گفت چرا اینقدر عرق کرده ای؟ چرا استرس داری؟ فوتبال است دیگر. نگران نباش. همه تلاش مان را می کنیم تا برنده شویم. در آن بازی هم اتفاقا کارلوس محروم بود و از روی سکو بازی را دید. در نهایت ما با گل رضا قوچان نژاد موفق شدیم آن بازی را ببریم.»

او با یک جمله جالب قصه را می بندد: «ما بردیم ولی من یادم نمی آید آن دوستان آمده باشند و به خاطر تهمت به کی روش، عذرخواهی کرده باشند!»  از کفاشیان درباره کی روش و رفتنش می پرسیم. او می گوید: «الان زمان گذشته و دیگر فایده ای ندارد درباره این چیزها حرف بزنیم. ولی چیزی که من می دانم نمی شد همکاری ادامه پیدا کند. باید یک طرف می رفت. این کی روش بود که در نهایت رفت. او دوست داشت بماند. ولی خب نشد و الان هم به جایی رفته که از اینجا خیلی بهتر است.» او درباره پرونده ویلموتس هم می گوید: «اصلا در جریان آن نیستم.»

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала