جزئیات نامه قرارگاه خاتم‌الانبیاء به رئیس جمهور ایران در مورد انتقال پایتخت

© Depositphotos.com / Borna Mirahmadianجزئیات نامه قرارگاه خاتم‌الانبیاء به رئیس جمهور ایران در مورد انتقال پایتخت
جزئیات نامه قرارگاه خاتم‌الانبیاء به رئیس جمهور ایران در مورد انتقال پایتخت - اسپوتنیک ایران
Telegram
عضو ناظر مجلس ایران در شورای ساماندهی مرکز سیاسی و اداری این کشور و تمرکز زدایی از تهران آخرین تصمیمات در زمینه انتقال پایتخت را تشریح کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خانه ملت، ابوالفضل ابوترابی، عضو ناظر مجلس در شورای ساماندهی مرکز سیاسی و اداری ایران و تمرکز زدایی از تهران در خصوص اولویت‌ های این شورای اظهار داشت: همکاری خوبی با مرکز همکاری ‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری داشته‌ا‍یم و فرایندهای خوبی طی شده است.

علیپور: با قوانین فعلی راه حلی برای مسکن‌های خالی نیست - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
علیپور: با قوانین فعلی راه حلی برای مسکن‌های خالی نیست

عضو ناظر مجلس در شورای ساماندهی مرکز سیاسی و اداری ایران و تمرکز زدایی از تهران با بیان اینکه جانمایی و همه موارد در زمینه انتقال پایتخت مشخص شده است، بیان کرد: قرارگاه خاتم‌الانبیاء نیز نامه‌ای را رسماً به رئیس جمهور ارسال کرده و بدون اینکه پولی از دولت بخواهد عنوان کرده که ساماندهی تهران را انجام می‌دهد و انتقال پایتخت سیاسی و اداری را نیز به سرانجام می‌رساند.

وی افزود: قرارگاه خاتم‌الانبیاء بدون اینکه پولی بخواهد ‌و هزینه‌‌ای بر دولت بار کند، عنوان کرده که این توان را دارد و و باید ببینیم تصمیم رئیس ‌جمهور چیست؟. رئیس جمهور نیز نامه‌ای به دبیر شورای عالی انتقال پایتخت؛ یعنی وزیر راه و شهرسازی داده و منتظریم تا مشخص شود بعد از کرونا این نامه‌نگاری‌ها به کجا می‌رسد.

ابوترابی ادامه داد: اگر در بحث انتقال پایتخت سیاسی و اداری خوب عمل کنیم، مدیریت جمعیت و ساماندهی تهران به نتیجه می‌رسد.

عضو کمیسیون امور داخلی ایران و شوراهای مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ساماندهی تهران مهمتر از انتقال پایتخت سیاسی و اداری کشور است، گفت: خروج پادگان‌ها، خروج دانشگاه‌ها، خروج ایران خودرو و سایپا از جمله اقداماتی است که باید در ساماندهی تهران انجام شود. اگر این موارد درست انجام شود، مشکل مسکن در تهران نیز کاهش می‌یابد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала