ادعاهای دوباره وزیر امور خارجه آمریکا علیه ایران

© AFP 2022 / Getty Images / Zach Gibsonادعاهای دوباره وزیر امور خارجه آمریکا علیه ایران
ادعاهای دوباره وزیر امور خارجه آمریکا علیه ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزیر امور خارجه آمریکا بار دیگر از خروج کشورش از توافق هسته‌ای با ایران، دفاع کرد.

به گزارش اسپوتنیک، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا روز یکشنبه در گفت و گویی با شبکه فاکس نیوز گفت: در صورت تغییر رفتار ایران، فرصتی برای ثبات در خاورمیانه وجود دارد. این همان چیزی است که ما روی آن کار می کرده‌ایم. همان چیزی است که رئیس جمهور ترامپ از ما خواست انجام دهیم. اکنون در عرض سه سال می توانیم ثمره این تلاش را نشان دهیم. 

ظریف خطاب به پمپئو: مبتلایان به جنون دروغگویی در تور فریب خود گم می‌شوند - اسپوتنیک ایران
ظریف خطاب به پمپئو: مبتلایان به جنون دروغگویی در تور فریب خود گم می‌شوند

وزیر امور خارجه آمریکا افزود: توافق قبلی که جان کری (وزیر امور خارجه در دولت اوباما) و جو بایدن (معاون رئیس جمهور در دولت اوباما) امضا کردند به ایران اجازه می داد از ۱۸ اکتبر که فقط چند روز بعد است،  باز هم به تجارت تسلیحات بپردازند. دیوانه کننده است، واقعا دیوانه کننده است و ما آن را متوقف کردیم. ما آن را با اقدامی در سازمان ملل متوقف کردیم. 

فاکس نیوز همچنین در ادامه گفت: پایه ریزی سیاست خاورمیانه این بود که اول باید اختلاف میان اسرائیل و فلسطینی ها حل می شد. رئیس‌ جمهور (ترامپ) در مدت کمی پی برد که تهدید واقعی علیه این کشورها ایران بود.  بنابراین ما رویه را عوض کردیم. ما تلاش کردیم ائتلافی ایجاد کنیم که کشورهای خلیج فارس در آن همکاری کنند و آن ها را متقاعد کنیم می توانند با اسرائیل کار کنند،  شراکت و تجارت کنند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала