پکن: زمان مسخره بازی آمریکا علیه ایران تمام شده

© REUTERS / Stephanie Keithپکن: زمان مسخره بازی آمریکا علیه ایران تمام شده
پکن: زمان مسخره بازی آمریکا علیه ایران تمام شده - اسپوتنیک ایران
Telegram
نمایندگی چین مستقر در سازمان ‌های بین ‌المللی در وین، بعد از ظهر یکشنبه، نسبت به ادعای تازه آمریکا در رابطه با فعال کردن مکانیسم ماشه واکنش نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک، نمایندگی چین در این سازمان در توییتر در رابطه با ادعای تازه ایالات متحده آمریکا نوشت: دیگر وقت پایان دادن به نمایش مسخره خود آرایی شده (از سوی آمریکا) است. تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد همچنان رفع ‌شده خواهند ماند. موضع تمام طرف ‌های مانده در برجام نیز مشخص است! آمریکا دیگر جزو شرکت ‌کنندگان در برجام نیست و ادعای فعال ساختن مکانیسم ماشه این کشور فاقد اعتبار است. ما متعهد به حفظ این توافق می مانیم.

پاسخ فرانسه به ادعاهای آمریکا در مورد ایران - اسپوتنیک ایران
پاسخ فرانسه به ادعاهای آمریکا در مورد ایران

وزارت خارجه آمریکا بامداد یکشنبه ادعا کرد تمام تحریم‌های سازمان ملل علیه جمهوری اسلامی ایران، از جمله محدودیت تسلیحاتی احیا شدند. مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا، با صدور بیانیه‌ای ایران را بزرگترین تهدید برای منطقه غرب آسیا ادعا کرده و گفت: امروز، آمریکا از بازگشت عملاَ تمام تحریم‌ های سازمان ملل بر ایران، که پیشتر لغو شده بودند، استقبال می‌کند.

از طرفی، وزرای خارجه سه کشور اروپایی عضو برجام نیز روز یکشنبه در بیانیه ‌ای مشترک در واکنش به ادعای آمریکا درباره بازگشت تحریم‌ های سازمان ملل علیه ایران، بر تعهد کامل خود به قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت که به موجب آن برجام در سال ۲۰۱۵ مورد تایید قرار گرفت، تاکید کردند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала