دادگاه کالیفرنیا ممنوعیت دانلود وی‌چت در آمریکا را به حالت تعلیق درآورد

© REUTERS / Florence Loدادگاه کالیفرنیا ممنوعیت دانلود وی‌چت در آمریکا را به حالت تعلیق درآورد
دادگاه کالیفرنیا ممنوعیت دانلود وی‌چت در آمریکا را به حالت تعلیق درآورد - اسپوتنیک ایران
Telegram
دادگاه بدوی ایالت کالیفرنیای آمریکا تصمیم وزارت بازرگانی این کشور در خصوص حذف برنامه پیام رسان وی‌چت از اپ استورهای ایالات متحده را به حالت تعلیق درآورد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویترز، دادگاه بدوی در ایالت کالیفرنیای آمریکا تصمیم وزارت بازرگانی این کشور در خصوص حذف برنامه پیام رسان محبوب WeChat  شرکت چینی Tencent از پلی استور گوگل، اپ استور اپل و سایر شرکت‌های آمریکایی را به حالت تعلیق درآورد.

واکنش شدید چین به اقدام ترامپ علیه وی چت و تیک تاک - اسپوتنیک ایران
واکنش شدید چین به اقدام ترامپ علیه وی چت و تیک تاک

قاضی لورل بیلر، درخواست کاربران وی‌چت را برای رسیدگی پذیرفت. کاربران خواستار جلوگیری از دستور خزانه داری آمریکا بر اساس اولین اصلاحیه قانون اساسی ایالات متحده كه آزادی بیان و مطبوعات را تضمین می‌كند، شدند. از نظر قاضی، استدلال‌های مطرح شده در ادعا "به نفع شاکیان (کاربران) است". رویترز تاکید کرد که این تصمیم یک حکم مقدماتی است.

پیش از این وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرده بود که تیک‌تاک و وی‌چت از یکشنبه همین هفته (۳۰ شهریور ماه) از اپ استورهای آمریکایی حذف می‌شوند. بر این اساس، این اپلیکیشن‌ها که محصول شرکت‌های چینی هستند نه تنها دیگر اجازه حضور در پلی استور گوگل و اپ استور اپل را ندارند بلکه کلیه شرکت های آمریکایی نیز از این پس اجازه میزبانی این برنامه ها را نخواهند داشت.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала