حساب توییتری پرس تی وی مسدود شد

© AFP 2023 / LEON NEALحساب توییتری پرس تی وی مسدود شد
حساب توییتری پرس تی وی مسدود شد - اسپوتنیک ایران
Telegram
گوگل و توییتر حساب های پرس تی وی، برای ششمین بار تلویزیون خبری انگلیسی زبان برون مرزی ایران را مسدود کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روابط عمومی شبکه پرس تی وی، شرکت آمریکایی گوگل برای ششمین بار حساب کاربری شبکه انگلیسی زبان پرس تی وی در یوتیوب و جی میل را مسدود کرد.

توئیتر در صدد خاموشی صدای حقیقت سفارت خانه های ایران - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
توئیتر در صدد خاموشی صدای حقیقت سفارت خانه های ایران

این اتفاق در حالی صورت گرفت که گوگل این بار برخلاف دفعات قبلی که نقض قوانین یوتیوب را به عنوان دلیل مسدود شدن این اکانت‌ها عنوان می‌کرد، از عبارت "نقض قوانین صادرات" به عنوان بهانه جدید خود برای شنیده نشدن صدای شبکه پرس تی وی به جهانیان قبل از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در این کشور استفاده کرد.

در پیام یوتیوب آمده است: اکانت گوگل شما غیرفعال شده و قابل بازیابی نیست چرا که این اکانت قوانین صادرات را نقض کرد. در صورت داشتن هرگونه سوالی، می‌توانید از طریق مشاور حقوقی خود اقدام کنید.

بر اساس مقررات و قوانین صادرات ایالات متحده، استفاده و دسترسی به اطلاعات، کالاها و فناوری‌ های کنترل شده به دلایل امنیت ملی یا محافظت از تجارت ممنوع است. قوانین فدرال در محدود کردن صادرات کالاها و فناوری در آمریکا از دهه ۱۹۴۰ میلادی اجرا می‌شود.

گوگل در طی سال‌ های اخیر بارها اقداماتی را علیه رسانه‌ های ایرانی انجام داده و علی‌ رغم گستردگی بینندگان و خوانندگان محتواهای شبکه ‌های برون مرزی همانند پرس تی وی و هیسپان تی وی، العالم و … و. دیگر رادیو و تلویزیون ‌های برون مرزی رسانه ایران، چندین بار فعالیت این شبکه‌ها در پلتفرم‌ های تحت مالکیت خود را مسدود کرده است. پرس تی وی در دسامبر و آوریل سال گذشته نیز هدف گوگل قرار گرفت و اکانت‌ های یوتیوب و جی میل این شبکه مسدود شدند.

در این سال‌ها، مسدود سازی های اکانت‌ های متعلق به شبکه پرس تی وی در حالی اتفاق افتاد که هیچ پیامی از قبل به این شبکه ارسال نشده بود. پیشتر کانال یوتیوب پرس تی وی در سپتامبر و نوامبر ۲۰۱۳ و همچنین آوریل ۲۰۱۴ از دسترس خارج شد.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала