تنهایی، موجب دیابت می شود

© Depositphotos.com / Leungchopan تنهایی افسردگی
 تنهایی افسردگی  - اسپوتنیک ایران
Telegram
محققان به این نتیجه رسیدند که تنهایی یکی از عوامل ابتلا به دیابت نوع دوم است.

به گزارش اسپوتنیک با استناد به تحقیقات متخصصان بریتانیا از انستیتوی روانشناسی کالج سلطنتی لندن، تنهایی با بروز دیابت نوع دوم بدون وابستگی به دیگر عوامل از جمله افسردگی مرتبط است.

در این تحقیقات افراد بالای 50 سال ساکن بریتانیا شرکت کردند. نتایج تحقیقات نشان داد که تنهایی بدون وابستگی به سن، جنس و تعلق قومی، وضعیت مالی، اعتیاد به دخانیات، فعالیت بدنی، مصرف نوشابه الکلی و وزن و فشار خون و بیماری های قلب و عروق ، یکی از عوامل مهم در افزایش خطر رشد مرض قند است.

چرا استرس باعث سفیدی موها می‌شود؟ - اسپوتنیک ایران
چرا استرس باعث سفیدی موها می‌شود؟

شایان ذکر است که دیابت کنترل نشده یا درمان‌نشده می‌تواند منجر به افزایش سطح قند خون در افراد شود. سطح قند خون بالا موجب آسیب در بافت‌ها، اندام‌ها و عروق خونی در بدن شود. آسیب به عروق خونی می‌تواند جریان خون به پوست سر و موها را محدود کند و باعث شود که برخی از سلول‌ها به اکسیژن و مواد مغذی کافی دسترسی نداشته باشند. این کمبود می‌تواند منجر به بروز مشکلات در چرخه رشد طبیعی فولیکول‌های مو شود.

علاوه بر قند خون بالا، هورمون‌ها و استرس دیابت می‌تواند میزان استرس را افزایش دهد که بر روح و جسم فرد تأثیر می‌گذارد. استرس پایدار می‌تواند باعث ایجاد تغییرات هورمونی شود که بر رشد موها تأثیر منفی می‌گذارند.

ﺗﺎ ﺳﺎل 2030 ﺑﻴﺶ از 438 ﻣﻴﻠﻴﻮن ﻧﻔﺮ در سراسر جهان ﺑﻪ دﻳﺎﺑﺖ ﻣﺒﺘﻼ ﺧﻮاﻫﻨﺪ ﺷﺪ.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала